Demokracie v podání starosty

Toto je staré diskusní fórum, bez možnosti přidávat příspěvky. Od 01.01.2018 najdete nové diskusní fórum na adrese http://diskuzni-forum.nepomuk.cz/.
Obecná diskuse o městě Nepomuk http://old.nepomuk.eu a dění v něm i blízkém okolí.
Pravidla fóra
Toto je staré diskusní fórum, bez možnosti přidávat příspěvky. Od 01.01.2018 najdete nové diskusní fórum na adrese http://diskuzni-forum.nepomuk.cz/.

Dodržuje Kodex diskutéra http://muj.idnes.cz/dukaty_info.asp?y=s ... kutera.htm. Porušení těchto zásad může mít za následek smazání příspěvku bez předchozího upozornění.

Přihlédněte, prosím, také k Desateru zásad etické a účinné diskuze http://www.agora-praha.cz/page-57/desat ... ne-diskuze.

Chcete upozornit na závadu na veřejném osvětlení, nepořádek na ulici, nedostatky v zimní údržbě atp.? Obraťte se rovnou na technické služby města Nepomuku – e-mail: info.ts@urad-nepomuk.cz, tel.: 606 064 933.
Přicházíte s jiným konkrétním nápadem, připomínkou, věcnou kritikou? Sdělte svůj podnět přímo městskému úřadu! E-mail: posta@urad-nepomuk.cz, tel.: 371 519 711. Děkuje Vám za Váš zájem o naše město!

Nebo použijte Obrázek
hasiči

Re: Demokracie v podání starosty

Příspěvek od hasiči » 06 úno 2016 00:55

ANO, ANO Ignoranství, ANO amatér, ANO chci být šéf, ANO do důchodu to doklepu, ANO ať mlčí dav hloupý, ANO levnějšímu pivu - ANO ANO ANO, ANO - přestaňte kecat na diskusním foru a kecejte na zastupitelstvu, Ano tady umí být každej chytrej.

f holub

Re: Demokracie v podání starosty

Příspěvek od f holub » 06 úno 2016 10:34

Tak už to vím ,něco mi uteklo a ještě jsem blbej

Bobeš

Re: Demokracie v podání starosty

Příspěvek od Bobeš » 06 úno 2016 21:49

Kdo má na starosti rekalmaci té opravy toho auta pro hasice? Kdo má za to zodpovědnost? Krásně tedy město Nepomuk hospodaří s financemi .....

Uživatelský avatar
Pavel Kroupa
Příspěvky: 152
Registrován: 17 lis 2014 12:38
Bydliště: Nepomuk
Kontaktovat uživatele:

Re: Demokracie v podání starosty

Příspěvek od Pavel Kroupa » 11 úno 2016 13:06

Dobrý den,
stručně a aktuálně k věci - tedy k nové hasičské CAS (přestože se toto diskuzní vlákno jmenuje jinak):
Včera se záležitost projednávala na radě (v bodu kontrola plnění usnesení), předevčírem na komisi pro investice a rozvoj (za účasti zástupce SHD), žádost se zpracovává, respektivě je téměř hotová, zbývá pouze dodat přesnou technickou specifikaci vozidla. Zde se čeká na vyjádření HZS, které vybavení bude ještě uznatelné v rámci dotace a které již ne. Až bude tato otázka vyřešena, nic už nebude bránit podání zádosti o dotaci.

Roman Bláha

Re: Demokracie v podání starosty

Příspěvek od Roman Bláha » 11 úno 2016 13:36

Díky, čekal jsem ale spíše vyjádření někoho jiného

občan

Re: Demokracie v podání starosty

Příspěvek od občan » 14 úno 2016 21:53

Tak se my také čirou náhodou dostal do ruky dopis určený panu starostovy a z té odpovědi se mi chce zvracet, to je opravdu hruza co to tam sedí za h&@#{o na tý radnici ,hlavně že když zavolá hasiče na mytí místních komunikací a nebo na zalejvání fotbalového hřiště tak hasíčí musí hned jets a to ve svém osobním volnu a zadarmo já být tím hasičem tak ho pošlu nekam ,at si to umeje sám nebo ta jeho pracovní četa a hřiště si mužou zalívat samy fotbalistí při trenování mužou dostat kýble a běhat do Kláštera pro vodu.Takže hasičí kteří jsou potřebný tak jsou až na posledním mistě a ty z#&@{}ý fotbalistí kteří pro město nic neudělají ty budou mít nové další hřiště které nikdo z obyčejných občanů nebude smět používat. To je opravdu vrchol co se to tu děje už aby ho někdo sesadil a nebo by měl odejít sám zato jeho chování.



Dobrý dne pane Starosto,
děkuji za vaši odpověď, tím pádem na projektu nemá cenu již asi pracovat, protože v této době, kdy by se měla ralizovat, podle vašeho rozpisu, již zřejmě nebude šance dosáhnout na tyto peníze. Protože se jedná o kontinuální dotaci, která bude, jak jsme vám uváděl vyplácena podle doučených žádostí, bez dalších podmínek. Takže, když se budeme zaobírat dotací v půlce roku, tak již zřejmě nebude z čeho brát.
Odkaz, který jste mi zaslal opravdu uvádí, že termín podání žádostí je konec roku 2017, ale vzhledem k přípravám projektů v jiných obcích, kde si vedení uvědomuje, že se opravdu jedná o jedinečnou příležitost, bude v nejbližší době podáno mnoho žádostí, kterým bude vyhověno(jelikož nejsou žádné další podmínky, jen správně zpracovaná žádost) a peníze určené na tento projekt se velice rychle rozdají.
Přípravou projektu jsme ztrávili již několik dní a já jsem se jen na zastupitelstvu zeptal, zda bude projekt podporován či ne. Není mím koníčkem opravdu sedět večery a večery nad dokumenty, ze kterých je jasné že nakonec nebude žádný výsledek. Tato vaše odpověď mi tudíž velice překvapila. Když bylo i zastupitelstvem schváleno, že s panem Barochem připravíme podklady pro mimořádnou schůzi zastupitelstva, popřípadě rady.
Vzheldem k vaší reakci v poslední větě, kde jste napsal, že vše se netočí kolem hasičů, bych chtěl jen podotknout, že Vy jste zodpovědnou osobou za požární ochranu ve městě a tyto vozidla nejsou určena pro blaho hasičů, aby se na ně jen tak dívali, ale pro výjezdovou jednotku, která se stará o bezpečnost obyvatel a to vše ZDARMA!!! Samozřejmě v kteroukokliv denní a noční dobu!!! Kdy ostatní třeba spí, nebo si užívají svých koníčků, či sezení ve společnosti. Jen pro zajímavost, každý hasič z jednotky musí plnit nejen zdravotní, ale také znalostní předpoklady, které nejsou vůbec jednoduché a každý rok ztráví několik víkendů a nespočet večerů při školeních a výcvicích, a to vše ZDARMA nakonec z toho mají jen opovržení. Na naší schůzi bylo řečeno krásné "moudro" jedním zkušeným a vysoce postaveným hasičem: "Hasiči jsou dobrý, tak akokrát, když někdo něco potřebuje, jinak o ně nikdo nejeví zájem a vlastně je nepotřebuje."
Je vidět, že současné dění se opravdu asi točí kolem něčeho jiného kulatého. Dle mého názoru nevím o ničem z těchto uvedených projektů, které by dokázali pomoci našim spoluobčanům v těžkých chvílích a zabránili škodám na jejich majetku (nedej bože životech).  Když opomenu práci, kterou hasiči dělají i mimo zásahovou činnost a pomáhají například při dovozu vody na zalévání hřišť, lesních školek, nebo mytí cest, když by také mohli jen sedět ve společnosti a koukat se z okna, jak by to někdo jiný dělal. Osobně by mi zajímalo, kdo by to dělal a zdarma!!! Byl jste již dvaktrát pozván na naši Výroční valnou hromadu a bohužel ani jednou jste se nedostavil. Tam by jste mohl nahlédnout o čem hasičina je a co obnáší.
Jen vám připomenu, co jsme vám říkal již v září při informaci o projektu. Používaná tatra T148 je 43 let stará. Po letošním létě, kdy byla jedinou možností, jak si poradit s velkou spotřebou vody při požárech (v okolí je jen jedna další taková v Kasejovicích), jsou na ní potřebné následné opravy cca za 250 tis.(GO motoru, pneumatiky, GO převodovky, ...), protože několikrát jsme vozidlo museli od zásahu zpět přitáhnout nepojízdné.
Vaší poslední větou jasně dáváte najevo svojí otevřenost a otevřenost radnice. Na zastupitelstvu jsem se ozval v reakci na vaši nečinost od září 2015, kdy nebylo oficiálně nic řečeno a provedeno, jen jak se říká "na h@&u". Evidentně se v Nepomuku asi nesmí nic říct. Osobně mi přijde, že takto již bylo vše plánováno od začátku, když jsem zaslal na radu města žádost (v říjnu), kterou ještě jednou zasílám, žádost o dotaci se bude oddalovat, jak jen to bude možné a pak se jen řekne "holt to nevyšlo". Na zastupitelstvu jste říkal, že je dobré se pro každou dotaci sehnout, tohle mi ale přijde, spíše ji přeskočit.
Jelikož jsem vám jménem jednotky zaslal oficiální písemnou žádost, požaduji vaši oficiální písemnou odpověď.
S pozdravem
Petr Zeman

Ps.: Mladý Smolivec i Žinkovy již mají vše dávno schváleno a budou podávat žádost. Obce, které jsou mnohem menší a informaci o možném čerpání dotace dostali mnohem déle než Vy!

Nazdar,
Priorita podávání projektů na dotace:1.   Komunitní dům Dvorec   leden 2016.
                                                                           2.   Víceúčelové sportoviště  leden 2016-
                                                                           3.   Cyklo Helenka + cyklostezky Nepomuk – Dvorec –Klášter  duben 2016
                                                                           4.   Chodník  Družstevní – Ke Dvorům  duben 2016
                                                                                + dotace na měkké projekty od KÚPK – dotace na projektovou dokumentaci.
                                                                           5.  SDH cisterna , abychom se zařadili do fronty a dostalo se na vás.

Nové informace zde:     http://www.strukturalni-fondy.cz/cs/Mic ... nny-system
 
Takže ne že se  svět točí kolem hasičů, ale je to asi trochu jinak. Ber a tlumoč to jako odpověď na vaše vystupování na ZMN 13.1.2016.   S pozdravem  Švec J.

Josef Šlajer
Příspěvky: 18
Registrován: 07 dub 2015 09:37
Jméno a příjmení: Josef Šlajer

Re: Demokracie v podání starosty

Příspěvek od Josef Šlajer » 14 úno 2016 22:30

Nešlo by tu situaci řešit vypsáním veřejné sbírky? Možná vám to bude připadat hloupě, ale snad by se nějaká částka vybrala a usnadnilo by to hasičům trochu život. Domnívám se, že rozumný občan chápe nutnost mít k dispozici pojízdné hasící auto. Snad by každá rodina mohla jednorázově na takovou věc přispět - samozřejmě dobrovolně, řekněme 50Kč, jednou či dvěma stokorunami, podle možností ?
Lidi, co si o tom myslíte?

cisterna

Re: Demokracie v podání starosty

Příspěvek od cisterna » 15 úno 2016 23:23

Nazdar,
Priorita podávání projektů na dotace:1. Komunitní dům Dvorec leden 2016.
2. Víceúčelové sportoviště leden 2016-
3. Cyklo Helenka + cyklostezky Nepomuk – Dvorec –Klášter duben 2016
4. Chodník Družstevní – Ke Dvorům duben 2016
+ dotace na měkké projekty od KÚPK – dotace na projektovou dokumentaci.
5. SDH cisterna , abychom se zařadili do fronty a dostalo se na vás.

Nové informace zde: http://www.strukturalni-fondy.cz/cs/Mic ... nny-system

Takže ne že se svět točí kolem hasičů, ale je to asi trochu jinak. Ber a tlumoč to jako odpověď na vaše vystupování na ZMN 13.1.2016. S pozdravem Švec J.


Pane starosto tleskám - grafika výborná, myšlenka uspořádaná, práce s odrážkami ukázková, rozšafné oslovení "nazdar" moderní a rozkazy "Ber a tlumoč to". To si děláte srandu, že jo.

Milí Hasiči - fandím Vám, jako dobrovolník z jiného sboru vím co děláte. Dělejte to dál. Děkujeme.
Prosím aby další otázky na netu nepomuku se týkali hasičů a jejich cisterny. Ať se vyjádří voliči místo volených.

Zamčeno

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host