Plánovací setkání s architektem

Toto je staré diskusní fórum, bez možnosti přidávat příspěvky. Od 01.01.2018 najdete nové diskusní fórum na adrese http://diskuzni-forum.nepomuk.cz/.
Obecná diskuse o městě Nepomuk http://old.nepomuk.eu a dění v něm i blízkém okolí.
Pravidla fóra
Toto je staré diskusní fórum, bez možnosti přidávat příspěvky. Od 01.01.2018 najdete nové diskusní fórum na adrese http://diskuzni-forum.nepomuk.cz/.

Dodržuje Kodex diskutéra http://muj.idnes.cz/dukaty_info.asp?y=s ... kutera.htm. Porušení těchto zásad může mít za následek smazání příspěvku bez předchozího upozornění.

Přihlédněte, prosím, také k Desateru zásad etické a účinné diskuze http://www.agora-praha.cz/page-57/desat ... ne-diskuze.

Chcete upozornit na závadu na veřejném osvětlení, nepořádek na ulici, nedostatky v zimní údržbě atp.? Obraťte se rovnou na technické služby města Nepomuku – e-mail: info.ts@urad-nepomuk.cz, tel.: 606 064 933.
Přicházíte s jiným konkrétním nápadem, připomínkou, věcnou kritikou? Sdělte svůj podnět přímo městskému úřadu! E-mail: posta@urad-nepomuk.cz, tel.: 371 519 711. Děkuje Vám za Váš zájem o naše město!

Nebo použijte Obrázek
Uživatelský avatar
Pavel Kroupa
Příspěvky: 152
Registrován: 17 lis 2014 12:38
Bydliště: Nepomuk
Kontaktovat uživatele:

Re: Plánovací setkání s architektem

Příspěvek od Pavel Kroupa » 24 úno 2016 12:22

Dobrý den,
na konec článku byly dodány odkazy na situační výkresy ve vyšším rozlišení, kde by toho mělo být k vyčtení trochu víc.
Parkoviště jako takové - tedy vyasfaltovanou polochu, jaká bývá třeba před supermarkety, ale v žádné z variant nenajdete. Parkování je vždy řešeno kombinací dvou modelů: a) parkování typu "Kiss+ride" - tedy místa pro zastavení a vyložení dítěte v nevelké vzdálenosti od vstupu do školy (vždy cca 14 míst) a b) parkovacích stání podél komunikací (kolmých, šikmých, podélných - celkem cca 40 míst v každé variantě). Přijde nám to elegantnější než monofunkční plocha, která navíc nebude po většinu dne využita.

Joker

Re: Plánovací setkání s architektem

Příspěvek od Joker » 24 úno 2016 14:10

Varianta D: Dočasné využítí louky. Rychlé a levné.

Obrázek


Marek Baroch

Re: Plánovací setkání s architektem

Příspěvek od Marek Baroch » 25 úno 2016 09:35

Dobrý den,

k dotazu paní Hany Čížkové "Po shlédnutí příspěvku: http://old.nepomuk.eu/cs/zpravy/archite ... louky-u-zs , kde jou tedy jen malé náhledy(možná na velkých je to vidět),
jsem stále nezjistila z návrhů architektů - "kde by mohlo být parkoviště u školy"?"
níže citujeme odpověď pana ing. arch Marka Bečky. Marek Baroch

Parkování u školy navrhujeme řešit ve všech variantách jednak zřízením klasických parkovacích míst s neomezenou dobou stání (zejména pro zaměstnance a návštěvníky školy), a jednak zřízením míst "Kiss and Ride" pro návoz dětí do školy, která umožní jen krátké zastavení. Parkování přitom nebude určeno jen pro školu - mimo ranní špičku půjde parkovací místa využít i pro přilehlá sportoviště, pro vyzvedávání obědů nebo pro různé akce.

Konkrétní umístění parkování:

•Ve variantě A je uvažováno zřídit nový vstup do školy od severu a změnit ul. Sportovní na jednosměrku, která by pokračovala severně od školy až k ul. Nádražní. Parkování by vzniklo podél této nové ulice - jednak před příjezdem ke škole cca 14 míst "Kiss and Ride" (oboustranná podélná stání) a jednak severovýchodně od školy mezi novou ZUŠ a univerzální plochou cca 40 šikmých parkovacích stání. Dalších cca 15 podélných stání by v případě potřeby mohlo vzniknout při východní straně univerzální plochy.

•Varianta B navrhuje nový vstup do školy od východu a novou ulici po okraji louky. Parkování by bylo vybudováno podél této ulice - opět jde o cca 14 míst "Kiss and Ride" a cca 40 klasických parkovacích míst, všechny řešené jako podélná stání na straně ulice u školy. Dalších cca 12 kolmých stání je navrženo při ul. Sportovní.

•Rovněž u varianty C je počítáno se vznikem nové ulice při okraji louky, vstup do školy by byl v tomto případě od severovýchodu. Parkování je opět navrženo podél této nové ulice, a sice oboustranná podélná stání od ul. Nádražní až ke škole - celkem jde opět o cca 14 míst "Kiss and Ride" a cca 40 klasických míst. Dalších cca 8 kolmých stání je navrženo při ul. Sportovní.

Předpokládáme, že navržené počty parkovacích míst budou vyhovující.

Při návrhu míst "Kiss and Ride" jsme vycházeli především z kapacity školy cca 600 žáků (byť dnes jich do školy chodí necelých 500), z nichž část přijde pěšky, část přijede autobusem a část přivážejí rodiče. Předpokládáme, že přivážených dětí bude max. polovina (spíš méně), tedy max. 300 dětí. V mnoha případech přitom rodič přiveze dvě děti, takže stačí počítat s cca 200 - 250 auty. Předpokládané zastavení je max. 2 minuty, ve většině případů spíše kolem 1 minuty. Pokud uvažujeme s nejvytíženějším časem 7:30 až 8:00, je pro "odbavení" 250 aut systémem "Kiss and Ride" potřeba cca 10 stání. Aby byla rezerva, navrhujeme těchto stání 14.

Při návrhu klasických míst jsme brali v potaz, že škola má dnes 54 zaměstnanců, z nichž odhadem necelá polovina přijíždí do školy autem. Tedy cca 40 parkovacích míst by mělo v době provozu školy bez problému stačit, v době mimo provoz školy bude potřeba parkování ještě nižší. Pokud by parkovací místa přesto nestačila, nabízí se možnost doplnit podél navržených ulic další stání, nebo případně zachovat parkování v jihozápadní části školní zahrady ve vazbě na dnešní vstup do školy.

S pozdravem,
Marek Bečka

Hanka Čížková

Re: Plánovací setkání s architektem

Příspěvek od Hanka Čížková » 25 úno 2016 11:14

to Pavel Kroupa
Děkuji za větší náhledy u článku : )
Pravdou je, že parkoviště u školy a u ZUŠky bude "trápit" více návštěvníky, kteří nebydlí v Nepomuku a dojíždí z jiných obcí nežli občany Nepomucké. Takže můj názor občana nedaleké obce možná bude ojedinělý... Ale přesto sem napíšu vlastní zkušenost, protože i já mám Nepomuk ráda a zajímá mě jaké jsou zde plány.
Věřím tomu, že kdybych bydlela v Nepomuku, nemusela bych téměř autem vyjíždět a do školy je to kousek odkudkoli. Takže bych toto téma neřešila... Ale dojíždím s dcerou velmi často : Klášter - Vrčeň - Nepomuk - Plzeň (škola, kroužky, domov) Když je těch kroužků více, je to docela dost lítání, abych to stihla. Dojíždíme do ZUŠ Nepomuk a protože v týdnu je to i 3x, musím řešit dočasné parkování. Takže se častokrát nejedná jen o situaci dovézt dítě, vysadit, odjet, ale je potřeba zůstat u školy stát. A současné "parkoviště" je téměř vždy v tu dobu, co přijíždíme naplněné. A to vůbec nemluvím o situaci, kdy ZUŠ pořádá koncerty. To se sjede daleko víc lidí (třeba i špatně se pohybující senioři) a zaparkovat v blízkosti školy téměř nejde. Vlastně nevím, kde je další blízké parkoviště... Mezi bytovkami? U samoobsluhy? U polikliniky? Kam mám navigovat zaparkovat návštěvníka Nepomuku, který to tu nezná, když přijíždí na koncert a kapacita parkovišťátka je už plná?
Možná 40 míst, jak píšete, bude dost, opravdu nevím ... ? Pravdou je že zkušenost s plnou kapacitou mám jen v době, kdy právě ke škole dorazím. Nevím jak to u školy vypadá třeba o víkendu... třeba to je opravdu prázdný nevyužitý a nevyužitelný prostor...? Ale třeba byto šlo najk vymyslet, aby plnil více účelů...

Hanka Čížková

Re: Plánovací setkání s architektem

Příspěvek od Hanka Čížková » 25 úno 2016 11:27

to Marek Baroch
Děkuji za reakci : )
Než jsem dopsala svůj příspěvek, přibyl tam ten od Vás, který jsem nečetla...
Svoji zkušenost jsem výše napsala a budu ráda, kdyby přispěla k co nejlepšímu řešení celého konceptu oblasti okolo školy.
Musím navíc dodat, že je pro mě ještě velmi důležitá bezpečnost dětí, což mi přijde, že v současném řešení parkoviště ta bezpečnost dobrá není(Cítím se jako řidič, že ohrožuji při přejíždění přes chodník děti.) ... Tak budu ráda, když se situace co nejdříve změní k lepšímu hlavně v tomto bodě.
Děkuji a přeju krásný den, Hanka Čížková

bazos

Re: Plánovací setkání s architektem

Příspěvek od bazos » 15 bře 2016 00:08

Je třeba už udělat to nové hřiště hodně rychle za chvilku nebudou klucí mít kde kopat rohy :D
http://reality.bazos.cz/inzerat/5868998 ... hriste.php

Obrázek

baz

Re: Plánovací setkání s architektem

Příspěvek od baz » 22 bře 2016 22:10

Kdyby si FK Nepomuk místo nového vrtu o hloubce 50 metrů, který bude stát bůhví kolik, raději vypořádalo pozemky. Bylo by to asi lepší řešení, když někteří občané Nepomuka proti vrtu bojuje, dát ty peníze za pozemek. Ani cena mi nepřijde nějak přehnaná, když za podobnou cenu, se pozemky zde prodávají.

Zamčeno

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti