Kruhová křizovatka u Pyramidy

Toto je staré diskusní fórum, bez možnosti přidávat příspěvky. Od 01.01.2018 najdete nové diskusní fórum na adrese http://diskuzni-forum.nepomuk.cz/.
Obecná diskuse o městě Nepomuk http://old.nepomuk.eu a dění v něm i blízkém okolí.
Pravidla fóra
Toto je staré diskusní fórum, bez možnosti přidávat příspěvky. Od 01.01.2018 najdete nové diskusní fórum na adrese http://diskuzni-forum.nepomuk.cz/.

Dodržuje Kodex diskutéra http://muj.idnes.cz/dukaty_info.asp?y=s ... kutera.htm. Porušení těchto zásad může mít za následek smazání příspěvku bez předchozího upozornění.

Přihlédněte, prosím, také k Desateru zásad etické a účinné diskuze http://www.agora-praha.cz/page-57/desat ... ne-diskuze.

Chcete upozornit na závadu na veřejném osvětlení, nepořádek na ulici, nedostatky v zimní údržbě atp.? Obraťte se rovnou na technické služby města Nepomuku – e-mail: info.ts@urad-nepomuk.cz, tel.: 606 064 933.
Přicházíte s jiným konkrétním nápadem, připomínkou, věcnou kritikou? Sdělte svůj podnět přímo městskému úřadu! E-mail: posta@urad-nepomuk.cz, tel.: 371 519 711. Děkuje Vám za Váš zájem o naše město!

Nebo použijte Obrázek
Zamčeno
Jan

Re: Kruhová křizovatka u Pyramidy

Příspěvek od Jan » 01 kvě 2015 13:46

Jára píše:Konečně se staví, konečně si "užíváme" objížďky, takže část řidičů a lidí bydlících u objízdné trasy šílí. :shock:
Obvykle jezdím směr Plzeň, ale dneska jsem jel na opačnou stranu. U odbočky na Třebčice mě zaujalo, že značky objížďky v obou směrech leží na zemi a nejsou vidět. Asi foukal větříček.
Přímo v Třebčících mě překvapila betonová hradba zužující silnici těsně před přejezdem a značka určující přednost v jízdě. :o
Nějak jsem to nepochopil. Proč to tak je? Je to tak snad bezpečnější? Nevím, nejsem expert, ale podle řešení "Plzeňská x U pošty" nebo velikosti kružáku u sokolovny asi jo. :?
Také nejsem expert.Zúžení je na mostě,nemýlím li se.Tak to bude patrně z důvodu ochrany mostu před přetížením.Stačí se zamyslet.

Jára

Re: Kruhová křizovatka u Pyramidy

Příspěvek od Jára » 01 kvě 2015 15:42

Díky Jane, to s tím mostíkem mě později taky napadlo, ale moc logické mi to stejně nepřijde.
Za normálních okolností se tam dva náklaďáky potkat můžou, ale teď to nejde, protože někdo usoudil, že po dobu objížďky se v místě enormně zvýší počet projíždějících vozidel.
Normálně se tam dva těžké dopravní prostředky v protisměru potkají jen zřídka a teď to asi bude každou chvíli, to určitě. To by nejdřív musela být objížďka líp značená a hlavně by se musela týkat větší oblasti s vyšším výskytem nákladní dopravy.

jirkahonda
Příspěvky: 50
Registrován: 28 bře 2015 22:42
Jméno a příjmení: malej chytrej

Re: Kruhová křizovatka u Pyramidy

Příspěvek od jirkahonda » 01 kvě 2015 19:14

Jelikož je most v Třebčicích ve skoro havarijním stavu,vymyslely chytré hlavy tohle řešení nárustu zatížení mostu.

Jan

Re: Kruhová křizovatka u Pyramidy

Příspěvek od Jan » 01 kvě 2015 23:16

jirkahonda píše:Jelikož je most v Třebčicích ve skoro havarijním stavu,vymyslely chytré hlavy tohle řešení nárustu zatížení mostu.
Předpokládám,že nám "jirkahonda" nastíní jeho-lepší řešení,jak dostat kamión do Nepomuka.Jen připomínám,že nákladní doprava směřující do Dvorce,ze směru Písek,stejně vždy jezdila touto trasou.

Harry

Re: Kruhová křizovatka u Pyramidy

Příspěvek od Harry » 02 kvě 2015 11:56

Názor je jako otvor v zadku, každej má svůj. - Chaos a problémy jsou všude a ve všem. Kdo má chuť, ať to řeší. Já na to kašlu, dokud nejde o život jde o ho..

Uživatelský avatar
Slava P
Příspěvky: 109
Registrován: 18 lis 2014 17:11
Jméno a příjmení: Slavomír Popule
Bydliště: Nepomuk

Re: Kruhová křizovatka u Pyramidy

Příspěvek od Slava P » 02 kvě 2015 15:47

Bez občasného chaosu a dočasných problémů si nelze plně vážit normálního stavu věcí. Čím víc bude nepříjemností před stavbou a během stavby, tím pozitivnější bude pocit z dokončeného díla. Alespoň dočasně se mnohým bude zdát dříve obyčejné neobyčejným a krásným.

Vycházím z myšlenky vyjádřené v jedné židovské anekdotě, jež vypráví o muži, který si stěžoval rabínovi na to, že má strašně malý byt a velkou rodinu.
Rabín muži nejprve poradil, ať koupí a do bytu nastěhuje nějaké drobné zvířectvo, třeba slepice a králíky. Když muž po pár dnech přišel s tím, že je to ještě horší, tak mu poradil, ať domů přivede kozu. On to udělal, ale zase to bylo jen horší. Rabín tedy řekl, ať koupí tele a dá ho bytu. Muž poslechl, ale po chvíli se vrátil s nářkem, že v bytě už není k hnutí.
Nakonec rabín muži poradil, ať všechna ta zvířata z bytu vyhází a prodá. Muž to udělal a jásal, jak krásný a velký byt má.

Řidič

Re: Kruhová křizovatka u Pyramidy

Příspěvek od Řidič » 12 kvě 2015 16:11

Ta objízdná trasa, to je teda chuťovka, kterou si každej druhej rád odpustí. Po oficiální objížďce jezdí jen autobusák, cizák nebo cvok, zbytek to s klidem střihne dolů přes Jirku Kubíka na náměstí a nahoru pak Zelenohorskou a kolem sokolovny.
Jede tak každej druhej co vidím i slyším, na objížďku přes Třebčickou a Swalmenskou každej druhej nadává a křižuje se, že potkat se tam třeba s autobusem je fakt pochoutka.
Objížďka pro náklaďáky je taky šmakanec. Cedule na hlavní si někdy dávají leháro (posledně stály, tka možná je to pasé), to neva, ale ten zúžený mostík, hm, to je žrádlo. Když se jede od Čmelínů, tak jakž takž, ale z druhý strany, sakra, dyť přes ty stromy není pořádně vidět, a to mám dávat přednost! Ještě že se onehdná blejsklo ve slunci sklo, jinak jsem vjel rovnou do cesty náklaďáku. Sice bysme to ubrzdili, to jo, ale já bych musel kus couvat, což by se mi zrovna moc nechtělo

aHa

Re: Kruhová křizovatka u Pyramidy

Příspěvek od aHa » 12 kvě 2015 20:15

A co chcete objíždět dolů ul. J.Kubíka a zase nahoru Zelenohorskou? :lol: :lol:

aHa

Re: Kruhová křizovatka u Pyramidy

Příspěvek od aHa » 12 kvě 2015 20:49

už mi to docvaklo :idea:
já jezdim Swalmenskou a nevidim v tom problém, zaráží mě ale značení
např. u rozvodny (sjezd z I/20) kde je načka slepá ulice, což mi na začátku objízdné trasy nesedí...

Občan Dvorce

Re: Kruhová křizovatka u Pyramidy

Příspěvek od Občan Dvorce » 28 kvě 2015 14:58

Díky stavbě křižovatky se už nějakou chvíli zabývám otázkou ryze českou, tedy "Kde domov můj?". Žiju v místě, které se jmenuje Dvorec, což je na všech dokladech a trvalých dopravních značkách, ale dočasné značky objížďky uváději "Dvorce".
Sakra, kde jsou tu nějaké Dvorce? Je tu Dvorec, a basta! Nějaký silničářský tatar je líný kouknout se do mapy - a pak mají ty dopravní stavby nějak vypadat.
Nepomuk, část Dvorec, tam žiju, ale nějaké Dvorce? Podle mapy je jich víc, ale ne tady v okolí - samostatné obce jsou v okresech Jihlava a Bruntál, a části či lokality všude možně, třeba u Radnic, Černýšovic, Chudenína a taky v Praze.
Nechci vypadat jako hnidopich, ale jako lokálního patriota mě to docela štve. Tečka.

Zamčeno

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů