SMS InfoKanál

Toto je staré diskusní fórum, bez možnosti přidávat příspěvky. Od 01.01.2018 najdete nové diskusní fórum na adrese http://diskuzni-forum.nepomuk.cz/.
Obecná diskuse o městě Nepomuk http://old.nepomuk.eu a dění v něm i blízkém okolí.
Pravidla fóra
Toto je staré diskusní fórum, bez možnosti přidávat příspěvky. Od 01.01.2018 najdete nové diskusní fórum na adrese http://diskuzni-forum.nepomuk.cz/.

Dodržuje Kodex diskutéra http://muj.idnes.cz/dukaty_info.asp?y=s ... kutera.htm. Porušení těchto zásad může mít za následek smazání příspěvku bez předchozího upozornění.

Přihlédněte, prosím, také k Desateru zásad etické a účinné diskuze http://www.agora-praha.cz/page-57/desat ... ne-diskuze.

Chcete upozornit na závadu na veřejném osvětlení, nepořádek na ulici, nedostatky v zimní údržbě atp.? Obraťte se rovnou na technické služby města Nepomuku – e-mail: info.ts@urad-nepomuk.cz, tel.: 606 064 933.
Přicházíte s jiným konkrétním nápadem, připomínkou, věcnou kritikou? Sdělte svůj podnět přímo městskému úřadu! E-mail: posta@urad-nepomuk.cz, tel.: 371 519 711. Děkuje Vám za Váš zájem o naše město!

Nebo použijte Obrázek
Uživatelský avatar
Slava P
Příspěvky: 109
Registrován: 18 lis 2014 17:11
Jméno a příjmení: Slavomír Popule
Bydliště: Nepomuk

SMS InfoKanál

Příspěvek od Slava P » 06 říj 2015 15:30

Z papírové podoby Nepomuckých novin, ke které jsem se dostal s obtížemi (větší část novin doručených do schránek v našem domě zmizela, neboť dům je otevřený a noviny “koukají” ze schránky), na mne vypadly dva papíry – “Žádost o přidělení domácího kompostéru” (akce pro obyvatele bytovek k ničemu, ti si kompostovatelné sáčky, speciální koš nebo minikompostér v případě zájmu musí koupit sami) a “Nabídka informačních zpráv z SMS Infokanálu města”.
(Naskenovaný papír v obrazové podobě přikládám k tomuto příspěvku)

Možnost registrace k odběru SMS zpráv mě hned zaujala, neboť něco podobného tu už bylo v roce 2012 a skončilo to neslavně.
Ještě teď mám v živé paměti, jak jsem se v červenci 2012 na výzvu vedení města registroval k odběru SMS zpráv a obdržel text oznamující, že jsem byl přihlášen do adresáře občanů pro posílání SOS zpráv v rámci “komunikačního, varovného a vyrozumívacího systému Plzeňského kraje”. Pak se víc než rok nic nestalo, což mne přivedlo k tomu, abych se zeptal tehdejšího starosty Václava Kováře.
Starosta Kovář mi v září 2013 jasně odpověděl, že za rok se do systému příhlásilo sotva 50 čísel (a z toho minimálně 10 patří samotným úředníkům MěÚ), takže se zpráv poslalo jen pár, celý systém je stále ve zkušebním provozu, a aby to mělo nějaký smysl, tak se musí přihlásit víc lidí.
Když jsem 18. prosince 2013 dostal SMS oznamující, že dne 19. 12. se bude konat veřejné zasedání zastupitelstva, bláhově jsem se domníval, že se začalo blýskat na lepší časy. Nezačalo.
8. ledna 2014 jsem sice ještě dostal zprávu, která oznamovala, že “v souvislosti s poruchou na vodním přivaděči nepoteče ve Dvorci voda”, ale tato druhá SMS zpráva byla zároveň zprávou poslední.
Tehdejší informační SMS se díky minimálnímu zájmu občanů – a také nepříliš velké propagaci ze strany města – staly mrtvě narozeným projektem.

Nepotká tento nový projekt stejný osud? Vždyť už samotný start nevypadá moc slibně. Městské webové stránky o info SMS mlčí a stejné je to s Nepomuckými novinami. Nějaký vložený papír, to nebudí moc důvěry, zvlášť s ohledem na předchozí neblahé zkušenosti.
Za oběma systémy (původním http://www.krizoveinfo.cz/ a teď nabízeným http://www.infokanal.cz/) stojí stejná firma, KONZULTA Brno, a. s. Co si o tom mám myslet, to nevím, ale nic slušného mne nenapadá ...

Jako prostý občan s jedním telefonem mohu pro informační SMS zprávy udělat jen jediné, znovu se registrovat a doufat, že to konečně k něčemu bude.
V mé mysli však stále hlodají pochyby, zda to nebude další zbytečná registrace, další ztráta času, další marné doufání.
Ptám se tedy vedení města: Co se stane, když zájem občanů bude opět minimální? Bude město posílat SMS zprávy třeba jen hrstce občanů, nebo bude jako minule čekat, až nás bude víc a nakonec z toho nebude nic?

Tím končím a jdu se registrovat ...

Obrázek Obrázek

Václav Kovář

Re: SMS InfoKanál

Příspěvek od Václav Kovář » 06 říj 2015 19:38

Zdravím a musím doplnit, že jsem se také podivil, že město zřizuje nový infokanál, když už jeden má..... v posledních letech kromě vloženého papíru v Nepomuckých novinách a snad trojím zopakování v dalších Nepomuckých novinách, kabelové televizi a na webu města jsme se snažili tento kanál rozšířit do povědomí občanů.... Bohužel jak už napsal Sláva, bylo to nevalného úspěchu. Když jsem na podzim odcházel z radnice, bylo v systému asi 60 tel. čísel. To je z cca 3800 obyvatel žalostně málo. Město zaslalo za dobu pilotního provozu asi 10 zpráv. Od roku 2013-2014 se zasílaly zprávy typu "z důvodu havárie nepoteče voda v té a té ulici od tolika do tolika hod...", ale aby se to neposílalo zbytečně do celého města, začalo se to postupně posílat jen obyvatelům dotčených ulic. Např. v Blatenské ulici to obdrželi jen 2 lidé... víc jich totiž z té ulice registrováno nebylo.... a mohl bych pokračovat.... když jsem se ptal na jaře, proč město nevyužívá informační SMS kanál města, že to chce rozvíjet a propagovat, že to má určitě přínos, tak na mne někteří lidé z vedení města koukali, že o žádném SMS systému neví.... (asi nikdo nečetl Nepomucké noviny, web města, NIKA TV apod....) i jsem odkázal, na koho se na MěÚ obrátit, kdo do toho má přístupové údaje... nic.... uběhlo několik měsíců a s pompou se dozvídáme, že město zavedlo novou službu - sms infokanál.... tak jsem se podivil, jaká je to novinka, když už to město má a nechápal jsem, proč se buduje systém nový, kde se začíná se sběrem dat zase od nuly....


V. Kovář

Uživatelský avatar
Slava P
Příspěvky: 109
Registrován: 18 lis 2014 17:11
Jméno a příjmení: Slavomír Popule
Bydliště: Nepomuk

Re: SMS InfoKanál

Příspěvek od Slava P » 07 říj 2015 15:11

Pane Kováři, děkuji za Váš příspěvek.
Také mne poněkud udivil nový systém SMS, když už je tu starý, stále existující, který by stačilo jen oživit a znovu propagovat. Částečně je v tom snad směs politiky a slovíčkaření, ale nemohu vyloučit ani tu možnost, že nový systém přináší nějaké výhody, které jsou nezasvěcenému neznámy.
Nové vedení města potřebuje nový systém, starý systém patřil starému vedení. Pravda, oba systémy jsou si dost podobné a stojí za nimi jedna firma, ale ve starém systému se objevují slova "krize" a "SOS" a primárně je napsáno "Komunikační, varovný a vyrozumívací systém“ jehož prostřednictvím budete moci na svoje mobilní telefony dostávat v krizových situacích informace formou SMS zpráv od vašich starostů. Teprve dále se uvádí: "Pokud se k systému připojí i vaši starostové, budou vám moci posílat informace v krizových a mimořádných situacích i jakékoliv další zprávy týkající se života vašich obcí a měst."
V novém systému hraje hlavní roli slovo "informace" a uvádí se, že jde o "městský rozhlas do kapsy". Systém prý má tradici od roku 2003, je do něj zapojen také ČHMÚ, a vůbec je to celé profesionální, snadné, bezstarostné a pohodlné.
Je pravdou, že "SMS InfoKanál" zní většině lidí mnohem lépe než "Krizové info" a "SOSka".
Jak to celé je, to může objasnit jen někdo z vedení města. Doufám, že se zde k této věci časem někdo kompetentní vyjádří.

Jiří Švec
Příspěvky: 16
Registrován: 05 úno 2015 16:53
Jméno a příjmení: Jiří Švec

Re: SMS InfoKanál

Příspěvek od Jiří Švec » 08 říj 2015 09:54

Nabízím konzultaci na půdě MÚ při návštěvě odborné referentky, termín včas sdělím. Švec J.

občanka

Re: SMS InfoKanál

Příspěvek od občanka » 08 říj 2015 10:59

Pan starosta místo veřejně přístupné odpovědi nabízí schůzku za zavřenými dveřmi. Tomu říkám otevřená radnice!
:-)
Já se s klidem veřejně a otevřeně přiznám, že minule jsem na nějaké SMSky kašlala a teď to udělám stejně.

Hugo

Re: SMS InfoKanál

Příspěvek od Hugo » 08 říj 2015 11:07

Pan starosta všem za zavřenými dveřmi naslibuje hory doly, ale pak je vždy vše trochu jinak.
Radnice je otevřená, ale k tlachání...

Bárta

Zkušenost z mého rodiště.

Příspěvek od Bárta » 08 říj 2015 12:28

Dobrý den.
Velmi jsem přivítal zřízení SMS InfoKanálu města. Myslím si že je to velmi dobrá věc pro občany. Ze svého rodiště, Radošic, které spadají pod obec Mladý Smolivec mám ovšem zkušenost, která by byla ještě pro město levnější, neb jistě kanál SMS něco stojí. Ve všech obcích spadajících pod Mladý Smolivec jsou zprávy rozšiřovány veřejným rozhlasem, což také občas slyším, když jsem tam na chalupě, ale hlavně každému, kdo si to přeje, přijde každé hlášení e-mailem na jeho adresu a nic to nestojí. Již to funguje několik let a je s tím velká spokojenost. To je vše, čím jsem chtěl přispět.
S pozdravem Ing. Václav Bárta, Dvorec.

Jiri Svec

Re: SMS InfoKanál

Příspěvek od Jiri Svec » 08 říj 2015 14:24

Pro Huga, já ne, to odborná referentka, a dveře mám otevřené, přijďte se přesvědčit. Švec J.

Karambol

Re: SMS InfoKanál

Příspěvek od Karambol » 09 říj 2015 08:17

Když čtu písemný projev pana starosty, nedivím se, že chce raději s každým jednat ústně.

Uživatelský avatar
Pavel Kroupa
Příspěvky: 152
Registrován: 17 lis 2014 12:38
Bydliště: Nepomuk
Kontaktovat uživatele:

Re: SMS InfoKanál

Příspěvek od Pavel Kroupa » 14 říj 2015 16:05

Dobrý den,
SMS infokanál nemá suplovat webové stránky, Nepomucké noviny nebo KTV. Ani navrhovaný e-mailový rozesílač by nebyl zcela adekvátní alternativou. Díky tomu, že telefonní čísla zařazená do systému jsou přiřazena k určité ulici i číslu popisnému, je možné operativně a bez prodlení informovat občany v konkrétní lokalitě např. o výpadku vody, elektřiny, opravě nebo čištění komunikace atp.
Že se tak v případě nedávného výpadku nestalo, je dáno tím, že systém doposud nebyl zcela zprovozněn.
SMS infokanál se zavádí na zkoušku, pokud o něj nebude dostatečný zájem ze strany veřejnosti, bude zrušen.

Zamčeno

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů