SMS InfoKanál

Toto je staré diskusní fórum, bez možnosti přidávat příspěvky. Od 01.01.2018 najdete nové diskusní fórum na adrese http://diskuzni-forum.nepomuk.cz/.
Obecná diskuse o městě Nepomuk http://old.nepomuk.eu a dění v něm i blízkém okolí.
Pravidla fóra
Toto je staré diskusní fórum, bez možnosti přidávat příspěvky. Od 01.01.2018 najdete nové diskusní fórum na adrese http://diskuzni-forum.nepomuk.cz/.

Dodržuje Kodex diskutéra http://muj.idnes.cz/dukaty_info.asp?y=s ... kutera.htm. Porušení těchto zásad může mít za následek smazání příspěvku bez předchozího upozornění.

Přihlédněte, prosím, také k Desateru zásad etické a účinné diskuze http://www.agora-praha.cz/page-57/desat ... ne-diskuze.

Chcete upozornit na závadu na veřejném osvětlení, nepořádek na ulici, nedostatky v zimní údržbě atp.? Obraťte se rovnou na technické služby města Nepomuku – e-mail: info.ts@urad-nepomuk.cz, tel.: 606 064 933.
Přicházíte s jiným konkrétním nápadem, připomínkou, věcnou kritikou? Sdělte svůj podnět přímo městskému úřadu! E-mail: posta@urad-nepomuk.cz, tel.: 371 519 711. Děkuje Vám za Váš zájem o naše město!

Nebo použijte Obrázek
Uživatelský avatar
Slava P
Příspěvky: 109
Registrován: 18 lis 2014 17:11
Jméno a příjmení: Slavomír Popule
Bydliště: Nepomuk

Re: SMS InfoKanál

Příspěvek od Slava P » 14 říj 2015 17:29

Pane místostarosto, děkuji Vám za odpověď.

Včera jsem z rodícího se systému SMS InfoKanálu dostal první zprávu, kde je mj. výzva podepsaná panem starostou: "Rozšiřte informace o SMS InfoKanálu města mezi své sousedy."
Velice rád tak učiním, ale město v tom musí také udělat svůj díl práce.
Pokud bych teď někoho informoval o SMS InfoKanálu města Nepomuk, pak mám jen tři možnosti: mít u sebe onen papír z Nepomuckých novin (nebo alespoň výpisky z něj), pamatovat si adresu "infokanal.cz/cweb/reg/NEPOMUK" nebo odkázat na tuto diskusi.
Ani jedna z možností není zrovna ideální. Ideální by bylo prostě a jednoduše říct: "Všechny potřebné informace najdete na stránkách města." V této chvíli na stránkách města žádné informace o SMS InfoKanálu nejsou a slibovaný obrázek / tlačítko "Odběr SMS z Úřadu zde!" stále chybí.
Doufám, že se brzy na stránkách města Nepomuk informace a obrázek objeví. A určitě by nebylo špatné, aby se informace o SMS InfoKanálu objevily také v několika příštích Nepomuckých novinách, a to samozřejmě ne ve formě vloženého papíru, ale jako součást jejich obsahu.

Obrázek
Naposledy upravil(a) Slava P dne 15 říj 2015 19:19, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Pavel Kroupa
Příspěvky: 152
Registrován: 17 lis 2014 12:38
Bydliště: Nepomuk
Kontaktovat uživatele:

Re: SMS InfoKanál

Příspěvek od Pavel Kroupa » 14 říj 2015 19:56

Naprosto s Vámi souhlasím. Informační leták o SMS infokanálu byl do novin vložen narychlo, dodatečně spolu se žádostí o kompostéry. Určitě ještě doplníme informace přímo na městský web vč. ikonky.

Jinak ještě musím v reakci na příspěvek V. Kováře z 6.10.2015 uvést, že nejde o zcela nový systém, ale o oživení a transformaci toho starého - a to včetně převedení tehdy zaregistrovaných čísel.
O tom, že město má nějaký SMS infokanál nikdo z radních opravdu před zmíněným dotazem na zastupitelstvu vůbec nevěděl, asi tento systém žádní zaměstnanci města nevyužívali.

rozesměje

Re: SMS InfoKanál

Příspěvek od rozesměje » 15 říj 2015 18:25

Trochu více soudnosti i panu Kovářovi. Zameteme všichni u sebe. Zároveň bych rád poděkoval za funkční ostrůvek "u Stodoly". Každý den mě představa odbočujícího autobusu fakt rozesměje a bude viz. "ochranná doba" rozesmívat dlouho.

blabol

Re: SMS InfoKanál

Příspěvek od blabol » 15 říj 2015 19:36

Akorát ten ostrůvek nevymyslel pan Kovář, poděkovat musíte někomu jinému...

ostrůvek

Re: SMS InfoKanál

Příspěvek od ostrůvek » 15 říj 2015 20:08

A ono lze pojmenovat konkrétní osobu co za špatný projekt a jeho schválení nese odpovědnost.

Uživatelský avatar
Slava P
Příspěvky: 109
Registrován: 18 lis 2014 17:11
Jméno a příjmení: Slavomír Popule
Bydliště: Nepomuk

Re: SMS InfoKanál

Příspěvek od Slava P » 16 říj 2015 15:52

Pamětliv staré pedagogické zásady "Verba movent, exempla trahunt - Slova povzbuzují, příklady táhnou" jsem se začal zajímat o to, jak to mají s SMS InfoKanálem jinde, ideálně v Plzeňském kraji a v obci podobné velikosti.
Případové studie, resp. reference, uveřejněné přímo na stránkách Infokanal.cz rozhodně nejsou dostačujícím zdrojem informací.
Tak jsem se zeptal tam, kde už SMS InfoKanál mají. Volba padla na město Zbiroh, které je v Plzeňském kraji a má cca. 2500 obyvatel, tedy asi dvě třetiny Nepomuku.

Odpověď z MěÚ Zbiroh jsem dostal rychlou a jasnou. - Ve Zbirohu SMS InfoKanál zavedli od ledna 2014. Občané byli o SMS systému informováni v místním periodiku - Měsíčníku Zbirožsko - a to opakovaně s určitým časovým odstupem, dále pak místním rozhlasem, a samozřejmě nejvíc informací poskytly webové stránky města (mimochodem, obrázek o odběru SMS jsem si "půjčil" právě z těchto stránek).
Do systému se za necelé dva roky zaregistrovalo cca. 134 osob a přibývají další. Zastupitelé v tomto počtu zahrnuti nejsou, takže celkový počet čísel v systému je kolem 150.
Většina lidí se zaregistrovala prostřednictvím webového formuláře a SMS. Přímo na přepážce úřadu bylo registrací jen pár.
Závěrem jsem se dozvěděl, že systém je městem plně využíván a lidé ve Zbirohu si informační SMS chválí.

Co z toho všeho pro město Nepomuk vyplývá? Přibližně toto:
Na webové stránky umístit detailní informace a obrázek/tlačítko/ikonu, opakovaně informovat o SMS v Nepomuckých novinách a také v kabelové televizi (NIKA-TV).
Až bude toto splněno, je potřeba počkat nějakou dobu a systém provozovat zkušebně.
Jestliže se za několik měsíců, nebo třeba rok, příhlásí přibližně 200 osob a víc (spolu s vedením města nad 220-230 čísel), pak systém provozovat dál a chválit se, že v Nepomuku jsou dobří občané i lidé na radnici. Pokud se přihlásí méně než 200 lidí, ale víc než 100, pak je to na zvážení, zda se systém vyplatí nebo nevyplatí provozovat.
No, a pokud se nepřihlásí ani ta stovka, pak nastane čas na to, o čem už psal pan místostarosta Kroupa, tedy na zrušení celého projektu SMS InfoKanálu.

První krok, tedy větší informování veřejnosti, je na vůdcích města, ale druhý krok, který je zcela zásadní, je jen na nás, na obyvatelích Nepomuku. Já jsem se registroval a věřím, že mí spoluobčané tentokrát projeví větší zájem, když už pro nic jiného, tak pro „lepší mediální obraz Nepomuku“. Pokud by to totiž i tentokrát selhalo, pak v našem městě něco zásadního není v pořádku ...

Uživatelský avatar
Slava P
Příspěvky: 109
Registrován: 18 lis 2014 17:11
Jméno a příjmení: Slavomír Popule
Bydliště: Nepomuk

Re: SMS InfoKanál

Příspěvek od Slava P » 16 úno 2016 12:46

Původně jsem chtěl toto téma oživit dotazem až počátkem dubna, tedy po půl roce od první zmínky o novém SMS InfoKanálu.
Včera jsem však ze systému obdržel zprávu (přerušení dodávky vody), což mě přimělo k tomu, abych se zeptal již nyní.
Otázka, kterou zde veřejně pokládám čelným představitelům našeho města, je jednoduchá: "Kolik občanů Nepomuku se zatím přihlásilo k odběru informačních SMS zpráv?"

Město Nepomuk SMS InfoKanál propagovalo zcela standardně. Porovnám-li propagaci se Zbirohem, který jsem si sám vybral jako srovnávací město, je to v obou případech podobné (info na webu + dvakrát v místních novinách).
Město tedy učinilo dost a zbytek je na občanech. Díky zájmu občanů může systém dál pokračovat ... nebo díky nezájmu občanů skončit.
Jsem docela zvědav, a možná nejen já, kolik lidí se během čtyř uplynulých měsíců přihlásilo. Za odpověď předem děkuji.

Jiri Svec

Re: SMS InfoKanál

Příspěvek od Jiri Svec » 16 úno 2016 20:15

Dobrý večer, odpovím cca 350 obyvatel, nyní jsou na řadě rodiče dětí základního stupně ZŠ, zkoušíme registraci pro majitele psů, v závislosti na nalezení ztraceného psa, informace o rušivých vlivech na psy (ohňostroje ) ad. Moc se zatím nedaří. Děkuji za otázku. Švec J.

Petr

Re: SMS InfoKanál

Příspěvek od Petr » 17 úno 2016 22:09

Dobrý den,
mohl bych se prosím zeptat, kde a nebo jak je možné vybrat si kategorie zpráv, které bych si chtěl nechat zasílat?
Díky
Petr

Jiri Svec

Re: SMS InfoKanál

Příspěvek od Jiri Svec » 19 úno 2016 09:18

Dobrý den, infokanál obsluhuji osobně a využití je cílené lokální podle adresy bydliště, na které je třeba upozornit. ( odstávka vody, havárie, ad. )
Pokoušíme se přesvědčit majitele psů k registraci, kdy je možno operativně obeslat majitele při ztrátě nebo nálezu zatoulaného psa, než se odveze do útulku. Švec J.

Zamčeno

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti