Anketa

Toto je staré diskusní fórum, bez možnosti přidávat příspěvky. Od 01.01.2018 najdete nové diskusní fórum na adrese http://diskuzni-forum.nepomuk.cz/.
Obecná diskuse o městě Nepomuk http://old.nepomuk.eu a dění v něm i blízkém okolí.
Pravidla fóra
Toto je staré diskusní fórum, bez možnosti přidávat příspěvky. Od 01.01.2018 najdete nové diskusní fórum na adrese http://diskuzni-forum.nepomuk.cz/.

Dodržuje Kodex diskutéra http://muj.idnes.cz/dukaty_info.asp?y=s ... kutera.htm. Porušení těchto zásad může mít za následek smazání příspěvku bez předchozího upozornění.

Přihlédněte, prosím, také k Desateru zásad etické a účinné diskuze http://www.agora-praha.cz/page-57/desat ... ne-diskuze.

Chcete upozornit na závadu na veřejném osvětlení, nepořádek na ulici, nedostatky v zimní údržbě atp.? Obraťte se rovnou na technické služby města Nepomuku – e-mail: info.ts@urad-nepomuk.cz, tel.: 606 064 933.
Přicházíte s jiným konkrétním nápadem, připomínkou, věcnou kritikou? Sdělte svůj podnět přímo městskému úřadu! E-mail: posta@urad-nepomuk.cz, tel.: 371 519 711. Děkuje Vám za Váš zájem o naše město!

Nebo použijte Obrázek
Zamčeno
Nepomuk

Re: Anketa

Příspěvek od Nepomuk » 30 bře 2016 11:59

Dobrý den, také se tímto hlásíme, že máme zájem o stavební parcelu u ZŠ na pozemcích pana Michka. Na Daníčkách stavět nebudeme v žádném případě, je to nebezpečné odtud pouštět malé děti do školy přes celé město, potulují se tu bezďáci a krade se tu. Nedávno byl článek v Nepomuckých novinách, vím, že ti starší manželé, kterým se furt něco ztrácí, mají domek v této části města. Znám je osobně. Ani do práce nebudeme chodit na vlak každý den pěšky 4-5 km tam a 4-5 km zpátky, autobus nám k vlaku nejede žádný. Argument, že je z Daníček blízko na náměstí je ubohý, kdo by proboha na náměstí chodil? Na úřad jednou za rok? Nebo k Vietnamcům si kupovat umělé kytky a pantofle?
Prosíme tímto zastupitele, aby přehodnotili, kde bude město investovat. V Přešticích je přeci jen ta benzina oddělená velkou administrativní budovou, tady se to plánuje jen volnou plochou a menší prodejničkou, kde měl Václav Kovář prodávat kytičky. Navíc opravdu západní větry zanesou všechen pach a zplodiny přímo do zástavby.


Ptali jsme se známé v Blovicích, a tam při ceně 870Kč/m2 se investice prý městu vrátila, asi umějí lépe hospodařit, když Nepomuk to umí za 1350 Kč/m2 u elektrárny. Navíc je možné získat dotaci na infrastrukturu, např. silnici. Vše jde, jen se musí chtít. Možná jsou tu větší provize zainteresovaným nebo stavebním firmám, proto to vyjde tak draho. Pan zastupitel Novák na jednom z předchozích zastupitelstev informoval veřejně, jak to chodí, když někdo něco chce. Bylo to na příkladu fotbalového hřiště u ZŠ, je to na videozáznamu. Podívejte se všichni, ať máte obrázek o fungování města: https://youtu.be/uQP-yelIm54?t=10557

Otázka je, zda mají zastupitelé zájem, aby tu lidé žili a zakládali rodiny, nebo jak jsem pochopil z příspěvku výše, o to zájem nemají, žvlášt když jste náplava, nemáte žádná práva.

Vzhledem k výše uvedenému Uvažujeme o zřízení Petice Nechceme obytnou zónu u benzínky a supermarketu. Odpor je evidentní, podpisy seženeme. Musíme se snažit sami a ne čekat na zastupitele.

Rodina Kočkova


V Kovar

Re: Anketa

Příspěvek od V Kovar » 30 bře 2016 13:18

Tady to vypadá jako spolek příznivců parcel p. Michka....všichni to tlačí, až to zní nějak podezřele. Zajímalo by mne, kam v této lokalitě bude svedena kanalizace, aby to vyšlo spádově... další drahá přečerpávací stanice nebo to pustíme do Třebčic... to vše dost parcely (jejich zasíťování) prodraží.... Pokud myslíte, že je to rentabilní, proč tedy p. Michek parcely sám nezasíťuje a pak to neprodá zasíťované?

jinak nevím, jak jste kdo přišel na to, že já mám provozovat v lokalitě pod Borkem nějaké zahradnictví? Ve studii, kterou jsem asi před 3 lety viděl je sice nakreslena i plocha, využitelná např. pro zahradnictví, ale pokud tam něco takového bude (nemám žádné nové informace o realizaci tohoto projektu), rozhodně to nebudu provozovat já, respektive moje firma, ani nikdy nic takového nebylo uvažováno. Naopak - aktivity zahradnictví v Nepomuku (obchod sazenicemi) už nějaký čas postupně utlumujeme, jako nerentabilní.

Stejně tak se musím usmívat nad informacemi, že jsem celou tuto zónu pod Borkem podporoval... kdo na to jak přišel? Já k tomu měl vždy neutrální stanovisko, ale pořád jsem byl radši, pokud bude nová NOrma pod Borkem než pod hřbitovem, což byla kauza, o které se v době schvalování ÚP Klášter jednalo a proti tomuto záměru město jednohlasně bojovalo.

ÚP obce Klášter řešil stavební úřad v Nepomuku - tedy státní správa. Pokud máte někdo pocit, že jsem v této věci někoho ovlivňoval, zajímalo by mi koho konkrétně a jak.

Souhlasím s vedením města, že je logické nejprve řešit stavební pozemky na vlastních pozemcích - tam se nemusí nic kupovat a jen se uhradí zasíťování...a pak až nebude jiná možnost řešit případně pozemky ve Dvorci nad Balíkojc či u ZŠ na soukromých pozemcích. Navíc, i pokud jednou nějaký obchoďák pod Borkem bude, tak ho lze odclonit zelení či zemním valem, že to nikdo ani neuvidí a benzinka, jestli si dobře pamatuji studii území byla snad až někde v polovině toho pole směrem na Borek - tedy přímo nesousedila s Daničkami.

A až někdo zase bude chtít psát o mých plánovaných aktivitách či co jsem dělal nebo nedělal, tak se mne nejprve radši zeptejte a nešiřte tu bludy a drby.

Zahradník

Re: Anketa

Příspěvek od Zahradník » 30 bře 2016 16:31

Já nic, já zahradník. :mrgreen:
Pozemky na Daníčkách ale nejsou města, město je bude muset získat od faráře.
Pokud občané něco chtějí, musí v tom mít jistě prsty Michek

Honza

Re: Anketa

Příspěvek od Honza » 31 bře 2016 07:56

Krásný den přeji vše. Taky uvažujeme o stavbě rodinného domku v Nepomuku , tudíž by jsme také měli zájem o parcelu v Korýtkách. Myslíme si že je tam krásné místo ale určitě by jsme nechtěli na Daníčky, kde je všechno z ruky a nebo jak psal pan Kroupa parcely pod oborou. Vždyt tam bych se bála poslat děti do školy, je to tady samý lump a ještě k tomu všechno daleko.


S pozdravem Honza B.

Uživatelský avatar
Pavel Kroupa
Příspěvky: 152
Registrován: 17 lis 2014 12:38
Bydliště: Nepomuk
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa

Příspěvek od Pavel Kroupa » 01 dub 2016 10:33

Dobrý den,
bohužel jsem se v předchozích dnech nestihl přispět do této diskuze, rád bych tedy dodatečně reagoval zejména na příspěvek p. Samka ze dne 29.3.2016.
Nechci polemizovat, zda lze či nelze zabránit výstavbě bezinové stanice či marketu pod Borkem. Ano, pozemky rozvojového území vlastní soukromí investoři, kteří je kupovali jako investici, nepochybně tedy hledají investora. Na druhou stranu zatím žádné územní ani stavební řízení neprobíhá, žádný konkrétní investor není. Přestože je dané území de iure v Klášteře, město Nepomuk se takového řízení bude účastnit jako majitel sousedních pozemků atp. Takže se jistě pokusíme celou věc ještě ovlivnit.
Ale k tématu, tedy možnostem výstavby rodinných domků:
V Korýtkách (na pozemcích p. Michka) platný územní plán povoluje stavět. To, že je pozemek vedený jako trvalý travní porost nebo orná půda, na tom nic nemění (jen je třeba zažádat o vyjmutí ze ZPF). Takže probíhající stavba RD má platné stavební povolení. Ti, kdo sledují veřejná projednávání vzniku územní studie na celou lokalitu "Pod Vinicí", asi vědí, že celé dotčené území (tedy od Třebčické po Nádražní) je dnes ÚP určeno pro výstavbu rodinných domů. Připravovaná studie to má právě změnit. Jiná věc je ovšem infrastruktura - tedy voda, kanalizace, plyn, přístupová cesta ... a s tou je zde trochu problém. Jak správně píše výše V. Kovář - především odkanalizování lokality znamená buď přečerpávací stanici nebo novou čističku u Třebčic.
Na Daníčkách je naopak možné, po převedení pozemků od církve na město, prakticky ihned získat 4-5 parcel na protější straně stávající ulice (č.p. 610-614). S nepříliš velkou investicí (protažení uliční sítě a rozvodů) je pak možné v lokalitě získat min. 10 dalších parcel.
Pokud bude zájem stavět v Korýtkách, bude město samozřejmě připravovat pozemky pro obytnou zástavbu zde, ale jak jsem psal výše, je to komplikovannější.
Možnosti bydlení v Nepomuku by měly být tématem dalších Nepomuckých novin, takže budeme rádi za daší náměty a názory.

Frantisek

Re: Anketa

Příspěvek od Frantisek » 01 dub 2016 15:05

Dekujeme panu mistostarostovi i panu Kovarovi. Jsou vzdy ochotni odpovidat a maji neco v hlave. Zadne zdar nebo nazdar!
Kam se maji hlasit zajemci o pozemek V Danickach a za jakou bude cenu? Kdy budou k prodeji ty prvni a kdy ty dalsi, odhadem?
Deti to maji ale opravdu odtud daleko do skoly. Chudaci rodice. Ti co dojizdi do Plzne vlakem, zas musi na nadrazi autem. Taky nevyhoda. Kde presne jsou parcely u obory?
Dekuji. Franta.

Uživatelský avatar
Pavel Kroupa
Příspěvky: 152
Registrován: 17 lis 2014 12:38
Bydliště: Nepomuk
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa

Příspěvek od Pavel Kroupa » 02 dub 2016 11:19

Dobrý den,
zájemci o jakékoliv stavební pozemky se mohou hlásit klidně přímo mně. Stači napsat na: pavel.kroupa@urad-nepomuk.cz
Nezlobte se, ale cenu ani termín uvádět nemohu, tak daleko přípravy nejsou. Snad se příliš nebude mýlit ten, kdo předpokládá cenu místně obvyklou a ty první parcely již v tomto roce.
Zvažovaná lokalita pod Oborou je zde: https://mapy.cz/s/yxb2 . Existuje jakási studie zástavby již snad někdy z roku 2006, která počítá v této lokalitě s cca 30 parcelami.

noviny

Re: Anketa

Příspěvek od noviny » 04 dub 2016 07:49

Dobrý den,
prosím o radu jak si dokáži zvětšit text nepomuckých novin - ukazují se mi ve zmenšeném formátu - nečitelné. Jsem trochu analfabet. Děkuji za odopověď.

Uživatelský avatar
Slava P
Příspěvky: 109
Registrován: 18 lis 2014 17:11
Jméno a příjmení: Slavomír Popule
Bydliště: Nepomuk

Re: Anketa

Příspěvek od Slava P » 04 dub 2016 12:45

Nepomucké noviny se teď v základu otevírají v aplikaci na stránce PDFSR.COM a nemusí se stahovat. Dříve byl k prohlížení nutný vlastní PDF prohlížeč a noviny se stahovaly do počítače (do paměti nebo na disk).
Pokročilejší uživatel nebude mít problémy, ale jak vidno, jsou i tací, kteří problémy mají. - Takže, milé "noviny", po kliknutí na symbol "►" se spustí aplikace, kde je v levém horním rohu posuvník, kterým se dá text zvětšit až na 500% a hned vedle (kousek vpravo) je tlačítko fullscreen, kterým se noviny zvětší na celou obrazovku.
Tak, a pokud se vám to takhle nelíbí a libil se vám předchozí způsob prohlížení, pak není žádný problém. Vpravo od textu, kousek níž, je tlačítko "Download to computer" (stáhnout do počítače). Stačí kliknout, opsáním kódu ověřit, že jste člověk a ne škodlivý bot či virus, kliknout na download a už to jede jako za starých časů, tedy PDF noviny rovnou do PDF prohlížeče.
Alespoň základní znalost angličtiny je dnes výhodou. Možná jde o nenápadnou formu zvyšování vzdělanosti obyvatel Nepomuku ...

Obrázek Obrázek Obrázek

Zamčeno

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti