Volba ředitele školy

Toto je staré diskusní fórum, bez možnosti přidávat příspěvky. Od 01.01.2018 najdete nové diskusní fórum na adrese http://diskuzni-forum.nepomuk.cz/.
Obecná diskuse o městě Nepomuk http://old.nepomuk.eu a dění v něm i blízkém okolí.
Pravidla fóra
Toto je staré diskusní fórum, bez možnosti přidávat příspěvky. Od 01.01.2018 najdete nové diskusní fórum na adrese http://diskuzni-forum.nepomuk.cz/.

Dodržuje Kodex diskutéra http://muj.idnes.cz/dukaty_info.asp?y=s ... kutera.htm. Porušení těchto zásad může mít za následek smazání příspěvku bez předchozího upozornění.

Přihlédněte, prosím, také k Desateru zásad etické a účinné diskuze http://www.agora-praha.cz/page-57/desat ... ne-diskuze.

Chcete upozornit na závadu na veřejném osvětlení, nepořádek na ulici, nedostatky v zimní údržbě atp.? Obraťte se rovnou na technické služby města Nepomuku – e-mail: info.ts@urad-nepomuk.cz, tel.: 606 064 933.
Přicházíte s jiným konkrétním nápadem, připomínkou, věcnou kritikou? Sdělte svůj podnět přímo městskému úřadu! E-mail: posta@urad-nepomuk.cz, tel.: 371 519 711. Děkuje Vám za Váš zájem o naše město!

Nebo použijte Obrázek
Zamčeno
ABC

Re: Volba ředitele školy

Příspěvek od ABC » 16 čer 2015 13:31

Když jsme u těch citací: "Postup při konkurzu samotném (po pohovoru s uchazeči) je asi takový: konkurzní komise hlasuje o vhodnosti každého uchazeče. V případě vhodnosti více přihlášených, sestaví každý člen vlastní pořadí uchazečů od nejvhodnějšího po nejméně vhodného, následně se vyhotoví výsledné pořadí. O průběhu konkurzu se pořizuje zápis. Výsledky konkurzu se předávají zřizovateli a mají pro něho doporučující charakter (§ 5, odst. 6, vyhl. č. 54/2005 Sb.). To, jakého uchazeče si zřizovatel zvolí i vzhledem k tomu, že s ním bude dosti často komunikovat, je podle tohoto dovětku ve vyhlášce jeho právo nikoli manipulace."
Takže rada má plné právo si vybrat koho ona považuje za nejvhodnějšího. Komise byla z velké části složena z odborníků na školství, hodnotili zřejmě podle pedagogických výsledků, nevím. Pro vedení města, může být ale důležitější třeba to, že pan Demela není se stávajícím pedagogickým kolektivem v ZŠ nijak spojen, přichází zvenčí. Může tak přinést větší změnu než učitelka, která na ZŠ učí pětadvacet let.
Nehledejme za vším levárnu a podraz.

42_

Re: Volba ředitele školy

Příspěvek od 42_ » 16 čer 2015 14:03

konečně rozumnej názor

Saša

Re: Volba ředitele školy

Příspěvek od Saša » 16 čer 2015 14:48

Jim je jedno, co říkají odborníci, oni mají svého kamaráda a zákon neporušili.
Lidi budou týden nadávat a pak se jede dál. Proč se dělal konkurz?
Aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Že to upekli už před měsícem ? No a co!
Kdyby konkurz vyhrál p.Demela, tak to bylo v pořádku. Krucinál zrovna to musel vyhrát někdo jiný.

Zdeněk

Re: Volba ředitele školy

Příspěvek od Zdeněk » 16 čer 2015 14:51

Zeptali se ti vševědi z radnice někoho ze školy v Oselcích, jaký je pan Demela úžasný manažer?
K čemu, že.

XXX

Re: Volba ředitele školy

Příspěvek od XXX » 16 čer 2015 14:58

"Nehledejme za vším levárnu a podraz." Kdo si přečte všechny příspěvky na tomto fóru a tohle si myslí, je patrně po lobotomii mozku
nebo je příbuzný radnice.

Hajný

Re: Volba ředitele školy

Příspěvek od Hajný » 16 čer 2015 15:01

Slyšeli jste něco o tom, že tady Američani na radnici budou natáčet remake filmu Tucet špinavců ?
Prý to bude tragikomedie.

John

Re: Volba ředitele školy

Příspěvek od John » 16 čer 2015 15:03

O tom nic nevím, slyšel jsem, že tu bude Troška točit U nás v Kocourkově.
Každopádně jsme zase světovější.

Bára

Re: Volba ředitele školy

Příspěvek od Bára » 16 čer 2015 15:24

Jsem ráda, že si z toho tady děláme legraci, ale to je asi všechno, co můžeme.
Milan si s kamarády z radnice sedne u Švejka a bude jim ukradený, co si myslíme.
Oni si ani nejsou schopni připustit, že je něco nenormálního na jejich konání.

Felix

Re: Volba ředitele školy

Příspěvek od Felix » 16 čer 2015 15:48

Cituju jeden předcházející příspěvek " Komise byla z velké části složena z odborníků na školství, hodnotili zřejmě podle pedagogických výsledků, nevím. Pro vedení města, může být ale důležitější třeba to, že pan Demela není se stávajícím pedagogickým kolektivem v ZŠ nijak spojen,"
O to více je spojen s vedením města a o tom se tu už dlouho píše.
Je nestydatost dohodit korýtko jednomu ze zastupitelů a ještě se tvářit, že je všechno v pořádku. Já už panu starostovi a jeho klace nevěřím ani nos mezi očima.
Musí to být mimořádný člověk, ten pan Demela, když pro něj celá rada nese kůži na trh. Ano, zákon to dovoluje, moc chutná sladce. Divím se, že nějakým způsobem radnice
nezpacifikovala i výběrovou komisi, pak by bylo všechno přikryté. No, možná příště, každý se poučí z vlastních chyb.

Občanka

Re: Volba ředitele školy

Příspěvek od Občanka » 16 čer 2015 15:56

Nezlobte se, že si tu přihřeju vlastní polívčičku, ale já věděla, že nové vedení města není o nic lepší, než ta předchozí. Jesli je stejně špatné, nebo ještě horší, to nedokážu posoudit. Právě teď se ale mi zdá, že je horší, protože už máme půlku června a stále jsem nedostala vrácený přeplatek. Celá léta to vracely do konce května a teď nic. Po lidech chtějí, aby do tří neděl zaplatili, jinak bububu, ale oni sami se k placení nemají.
Většina lidí spíš doplácí, ale pár lidí, co čekají na peníze tu je. Náhlou změnu léta zaběhnutých pořádků spojují s novým vedením, kde jsou údajně lidé, pro které je pár stovek, tisícovka nebo dvě, pakatelem a drobnými, kterými se není třeba zabývat. Však oni se socky nepos**ou. NEmůžu mlvuit za cizí, ale já mám o příštích komunálních volbách jasno koho nevolit.

Co se týče volby ředitele, tak jakmile se objevila zpráva, že na nepomucké základce hledají nového, hned skoro všichni bez mrknutí říkali, že to určitě bude Demela. Je holt místní, pohybuje se ve školství a politice, navíc má pár let do důchodového věku - tak je to ideální ředitel.
Tady v Nepomuku je všude hrozně moc závisti a nenávisti. Já nezávidím, dokonce ani když si představím, jak mu poskočí plat a později důchod. Ale určitě se najde dost těch, kteří tu budou dštít oheň a síru a proklínat všemožné kamarádšofty a jánabráchismus.

Zamčeno

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů