Anketa

Toto je staré diskusní fórum, bez možnosti přidávat příspěvky. Od 01.01.2018 najdete nové diskusní fórum na adrese http://diskuzni-forum.nepomuk.cz/.
Obecná diskuse o městě Nepomuk http://old.nepomuk.eu a dění v něm i blízkém okolí.
Pravidla fóra
Toto je staré diskusní fórum, bez možnosti přidávat příspěvky. Od 01.01.2018 najdete nové diskusní fórum na adrese http://diskuzni-forum.nepomuk.cz/.

Dodržuje Kodex diskutéra http://muj.idnes.cz/dukaty_info.asp?y=s ... kutera.htm. Porušení těchto zásad může mít za následek smazání příspěvku bez předchozího upozornění.

Přihlédněte, prosím, také k Desateru zásad etické a účinné diskuze http://www.agora-praha.cz/page-57/desat ... ne-diskuze.

Chcete upozornit na závadu na veřejném osvětlení, nepořádek na ulici, nedostatky v zimní údržbě atp.? Obraťte se rovnou na technické služby města Nepomuku – e-mail: info.ts@urad-nepomuk.cz, tel.: 606 064 933.
Přicházíte s jiným konkrétním nápadem, připomínkou, věcnou kritikou? Sdělte svůj podnět přímo městskému úřadu! E-mail: posta@urad-nepomuk.cz, tel.: 371 519 711. Děkuje Vám za Váš zájem o naše město!

Nebo použijte Obrázek
Zamčeno
Honza Vacik

Re: Anketa

Příspěvek od Honza Vacik » 22 dub 2016 18:12

Děkujeme za názory a souhlasíme s nickem architekk2. Pokud budou Na deníčkách parcely spíše čtvercové 800-1200 metrů čtv. a půjdou bungalovy 6 metrů od uliční čáry, jako to šlo v první etapě, budem to zvažovat. Je to nyní na městě ať to připraví. Blovice případně nebudou také špatné, líbí se nám i Šťáhlavy. Za každých podmínek do Nepomuku nepůjdeme, zvlaště když uvidíme že se plánuje pouze podle pana místostarosty co se mu líbí a ne podle zájemců. Manželka již totiž dříve mluvila s panem starostou Ševcem a ten nepůsobil tak radikálními názory. Bungalovy mu nevadí. Určitě ho brzy také oslovíme. Třeba mu budeme stát spíše za odpověď. Dohledali jsme si, že pan místostarosta nechtěl obytnou zónu Na deníčkách proto že na to kouká z oken svého zámečku. Na setkání nemohu, budu v práci a nejsem místním. Ale můj názor již znáte.Honza Vacík

Uživatelský avatar
Pavel Kroupa
Příspěvky: 152
Registrován: 17 lis 2014 12:38
Bydliště: Nepomuk
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa

Příspěvek od Pavel Kroupa » 22 dub 2016 20:05

Dobrý večer,
budete se divit, ale i já souhlasím s názorem nicku "Architekk2", že by město mělo umožnit lidem různorodou výstavbu, dle jejich preferencí, ale na různých místech. Stejně tak s jeho názorem na to, jak by se mělo postupovat v případě pozemků pana Michka. Jinak ale předchozí příspěvky ukazují, jak je (nejen) v internetových diskuzích ošidné, a pro dotčené i (hořce) úsměvné, prezentovat názory někoho jiného. Omlouvám se, že nemám čas rozepsat se dostatečně podrobně, abych vylíčil svůj pohled na novou obytnou zástavbu tak, aby nešel nepřesně interpretovat. Takže alespoň pár reakcí na vznesené připomínky:
Nemám pocit, že bych byl nesmiřitelně proti bungalovům. Pravda, nepovažuji je zrovna za nejideálnější stavební typ, ale zrovna u základní školy si je dokážu krásně představit. V Třebčické stojí už dva, proč by vedle nich nemohl být další?
Nebudu zde samozřejmě zveřejňovat obsah e-mailu pana Vacíka, ale dovolím si uvést, že chtěl abych se mu ozval, až bude nějaká parcela aktuální. Což zatím bohužel žádná není. Ano, mohl jsem mu za těch 14 dní alespoň odpovědět, že jsem e-mail obdržel. Bohužel jsem se k tomu pro jiné povinnosti nedostal, až dnes.
Dostavbu obytné zóny Na Daníčkách považuji momentálně za nejlogičtější krok a plně ji podporuji, to jsem ale už uváděl. Okna mého bytu směřují na druhou stranu, ale je fakt, že výstavbou Daníček (a bytovek za kostelem) zaniklo poslední místo, kde staré město přecházelo bezprostředně do luk a polí, což mi přišlo škoda - a byl jsem tedy tehdy proti.
Daníčka navrhoval architekt Karel Salát (AIP Plzeň), nikoliv jen "nějaký projektant". Což neznamená, že je považuji za úplně vydařený projekt, zejména z hlediska toho, že nevyužily při návrhu uliční sítě příliš potenciálu okolních dominat - například průhledů na kostel sv. Jakuba (narozdíl od těch Prachatic). Na druhou stranu, zdejší zóna má v některých ohledech přísnější regulativ než historické jádro města (např. přesně určený typ plotu, počet podlaží, vzdálenost domu od ulice, typ střechy ...).
Studie na lokalitu u školy bude podle veřejnosti, nikoliv podle místostarosty, ale to jsem již uváděl. Studie nijak zatím neřešila podobu zde navržené výstavby - pouze a jen uliční síť, parcelaci a umístění domů (resp. uliční čáru), což jsou ovšem základní věci, které je třeba vytyčit v každé lokalitě určené k zastavění. Nějaký další (rozumný) regulativ bude ale asi určitě na místě.
Závěrem bych rád dodal, že město začne v letošním roce připravovat nový strategický a také územní plán do jejichž přípravy bude opravdu široce, a na místní zvyklosti zcela nebývale, zapojena veřejnost. Budoucnost našeho města bude záležet tedy na názorech nás všech!

Karel Barel

Re: Anketa

Příspěvek od Karel Barel » 22 dub 2016 22:36

Jo, strejda Pavel ví, o čem mluví. Palec nahoru.

Filip

Re: Anketa

Příspěvek od Filip » 23 dub 2016 11:51

Hezkou sobotu. Diskuze tu celkově nějak houstne. Tak taky trošku do mlýna. Mně to přijde, že ty plánování s veřejností a názory veřejnosti mají působit jen jako gesto pro hloupé ovčany, co přijdou na kafe a bábovku. Proto pana starostu nezajímají, ten se aspoň nepřetvařuje a říkal hned, že je to chujovina. Toho máme rádi. Je svérázný a fajn.... Lidský. Žádost na hřiště je dávno podaná, jak to chtějí fotbalisti, studie nestudie. Tak proč se řeší studie s občany? Pro jistotu jste ale udělali biotop, který lidi nejvíce chtěli, jenom ve variantě A. Aby ji ovčané odkejvali a byl klid. Parcelace na Michkových pozemcích byla ve všech třech variantách studie navržena zcela stejná. Tak co je na výběr? Prostě to bude tak a hotovo, dejte si buchtu a souhlasně kejvejte... Jak to chce místostarosta a architekt. Jsem zvědav, zda Na Daníčkách budou čtvercové parcely, když je o ně zájem na bungalovy? Nebo si to zas místostarosta nalinkuje s architektem a kejvejte ovčané a dejte si buchtu... A názory veřejnosti a anketa tady na webu? Taky trapné. Stejně si vždy vyberete, co se líbí vám vyvoleným. Tak proč by o tom měl někdo hlasovat? Teď vyhraje, že se má stavět mezi Nepomukem a Dvorcem. A bude to? Ne. Radši si dám příšte buchtu doma. Netahejte nás pane místostarosto za nosy, volby se blíží. Zlatej Venca Kovář, ten z lidu loutky nedělal...

bungalov

Re: Anketa

Příspěvek od bungalov » 23 dub 2016 14:01

On místostarosta chce působit důležitě, jak všechno šéfuje. Pokud chcete čtvercovou parcelu Na Daníčkách, napište starostovi a budete jí mít. Ten z vás blby dělat nebude a určitě má v radě města větší slovo. Proč by měl rozhodovat místostarosta. V těch nudlích u školy bungalovy? Haha. Ten byl dobrej. :mrgreen:

souhlas

Re: Anketa

Příspěvek od souhlas » 23 dub 2016 14:10

Copak jsou stavební parcely památka nebo kultura?
Tak proč do toho kecá.

marcel

Re: Anketa

Příspěvek od marcel » 23 dub 2016 17:59

a co třeba územní plánování?

Občan 2 0

Re: Anketa

Příspěvek od Občan 2 0 » 23 dub 2016 19:26

To je švanda!
Neznám nikoho v Nepomuku, kdo by víc prosazoval otevřenost městské samosprávy než Pavel Kroupa a to už v dobách, kdy žádný místostarosta nebyl. Videozáznamy ze zastupitelstev, zápisy na webu, možnost občanů diskutovat... to je všechno zásluha zelených. Zato Jiří Švec, ten na projednání nechodí, zde neodpovídá a zve každého za zavřené dveře své kanceláře. Proč projednání můžou možná vypadat jako habaďůra, je asi jasné.
No jo, Kroupo, chtěl jsi obnovit tohle diskuzní fórum, tak si to vyžer. Vždyť, kdo by věřil takovému od pohledu divnému týpkovi. Má vystudovanou nějakou humanitní pavědu a vypadá jak feťák! :lol:

samej zbabělec

Re: Anketa

Příspěvek od samej zbabělec » 23 dub 2016 23:26

Anonymně se do lidí navážet a spílat do feťáků to by Vám šlo. Ale do očí to asi neřekneš srá.i Sedět na gauči a dělat hrdinu na diskusním foru.

jan vanes

Re: Anketa

Příspěvek od jan vanes » 24 dub 2016 12:54

Je to sic alternativní týpek, ale ňáký věci dělá dobře. Vnesl novej vítr a skončilo s ním zažitý kamarádíčkování a flákání na radnici. Ať už na kultuře, v íčku, novinách, teď bude snad prej dokonce novej webmaster. Ještě něco udělat s muzeem, teda jeho pracovnicí.....Mohla by uspávat hady.
Ale měl by víc naslouchat lidem, ať už ohledně těch parcel nebo kupř. čekárně na námku. Tu plánuje přes rok a nic. Je v něčem trochu laxní a my mrznem.

Zamčeno

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti