voda

Toto je staré diskusní fórum, bez možnosti přidávat příspěvky. Od 01.01.2018 najdete nové diskusní fórum na adrese http://diskuzni-forum.nepomuk.cz/.
Obecná diskuse o městě Nepomuk http://old.nepomuk.eu a dění v něm i blízkém okolí.
Pravidla fóra
Toto je staré diskusní fórum, bez možnosti přidávat příspěvky. Od 01.01.2018 najdete nové diskusní fórum na adrese http://diskuzni-forum.nepomuk.cz/.

Dodržuje Kodex diskutéra http://muj.idnes.cz/dukaty_info.asp?y=s ... kutera.htm. Porušení těchto zásad může mít za následek smazání příspěvku bez předchozího upozornění.

Přihlédněte, prosím, také k Desateru zásad etické a účinné diskuze http://www.agora-praha.cz/page-57/desat ... ne-diskuze.

Chcete upozornit na závadu na veřejném osvětlení, nepořádek na ulici, nedostatky v zimní údržbě atp.? Obraťte se rovnou na technické služby města Nepomuku – e-mail: info.ts@urad-nepomuk.cz, tel.: 606 064 933.
Přicházíte s jiným konkrétním nápadem, připomínkou, věcnou kritikou? Sdělte svůj podnět přímo městskému úřadu! E-mail: posta@urad-nepomuk.cz, tel.: 371 519 711. Děkuje Vám za Váš zájem o naše město!

Nebo použijte Obrázek
nepomučák

voda

Příspěvek od nepomučák » 31 led 2017 09:42

Dobrý den,
můžu vědět co a kdo dělal s městskou vodou? Smrdí neskutečně chlorem, je mi z toho na blití jak to smrdí.


nepomučák

Re: voda

Příspěvek od nepomučák » 31 led 2017 11:22

Je vůbec dobré to pít a koupat v tom malé dítě?

f holub

Re: voda

Příspěvek od f holub » 31 led 2017 12:37

Došlo k závadě na dávkovači chloru,dle sdělení pracovníka KAV během dne se situace vrátí k normálu a k předávkování vody nedošlo.

Uživatelský avatar
Slava P
Příspěvky: 109
Registrován: 18 lis 2014 17:11
Jméno a příjmení: Slavomír Popule
Bydliště: Nepomuk

Re: voda

Příspěvek od Slava P » 31 led 2017 14:52

Děkuji „nepomučákovi“ za nové vlákno diskuse a panu Holubovi za vysvětlení. Už od neděle byla voda chlórem opravdu silně cítit, což není obvyklé. Obvyklé jsou jen červenavé úsady železa a bílé úsady vápníku, které pravidelně zanášejí perlátory a sprchy, a usazují se tam, kde se voda zdrží delší čas.

Co se týče vodovodu a kanalizace, tak mám jeden čerstvý zážitek z uplynulého víkendu.
V sobotu k večeru se ucpal vývod odpadu z domu, takže odpadní voda a splašky místo do kanálu zamířily ven záchodem a odpady souseda – nebo sousedů? – v přízemí.
Bylo tedy nutné přistoupit k uzavření hlavního přívodu vody v celém domě, aby se situace nadále nezhoršovala a celé přízemí neplavalo v nevábně páchnoucí odpadní vodě.
Sobotní večer a nedělní dopoledne tedy všichni v našem domě strávili bez vody.
Celá situace byla vyřešena v neděli odpoledne příjezdem fekálního vozu KaV Starý Plzenec, který kanalizaci pročistil a uvedl zpět do funkčního stavu.

A proč tuto plochou historku okresního formátu vůbec zmiňuji? Zaprvé proto, že něco podobného se může stát i jinde a zadruhé, což je hlavní důvod mého psaní, je pozadí celé té situace, které ukázalo, jak málo je vše připraveno k řešení nečekané havárie.

V našem domě již nějaký čas visí cedule „Důležitá telefonní čísla“, kde je mimo jiné uvedeno číslo na „vodárnu“. Nevím, kdo je autorem této cedule, ale jedno je jisté – číslo 377 966 425 neexistuje, neboť správně má být na konci místo pětky šestka. Číslo 377 966 426 existuje a je určeno – dokonce i na stránkách města – k hlášení poruch týkajících se vody. Přímo na stránce KaV pak stojí psáno, že jde o „NON STOP telefonní linku“, což, jak se teď o víkendu ukázalo, není pravda.
Sám jsem toto číslo volal asi dvacetkrát v průběhu sobotního večera a nedělního dopoledne, ale ani jednou jsem se nedovolal, na druhé straně to jen zvonilo. - Zkusil jsem i alternativní číslo na Ing. Pojera, ale opět bez úspěchu.
V roli neúspěšného volajícího jsem evidentně nebyl sám, jak dokládá text umístěný na domovní nástěnce ...

V průběhu soboty jsem tedy, stejně jako většina sousedů z domu, nevěděl o situaci a jejím řešení nic, resp. téměř nic.
Něco víc jsem o situaci zjistil až od souseda z přízemí v neděli dopoledne. Řekl mi, že se podařilo kontaktovat „lidi z města“, kteří pak kontaktovali „vodárnu“. Prvním krokem bylo uzavření vody a oznámení, že díky mrazu to okamžitě řešit nejde, že se musí počkat až bude tepleji, třeba až v pondělí ... Nakonec se podařilo dohodnout nedělní odpoledne.
V neděli odpoledne se situace vrátila do normálu, tedy skoro. Chvíli byla voda samozřejmě trochu špinavá, po přerušení dodávky je to normální, a pak nepěkně páchla chlórem tak, že připomínala vodu z bazénu ...

Nadměrné dávky chlóru mne jako člověka, který je na chlór již od dětství alerigický, samozřejmě trápí, ale mnohem víc mne trápí to, komu a kam má člověk v případě poruchy vodovodu nebo kanalizace volat, když údajná nonstop linka zrovna moc nostop není.
Mohl by někdo dát nějaký funkční tip na koho se v případě poruchy vody obrátit?

Závěrem trochu odhlehčení. Můžeme být rádi, že se nám tu z tuku, který se prý v nepomuckých odpadních vodách vyskytuje ve zvýšené míře, spolu se špatně rozpustnými ubrousky a utěrkami, zbytky jídla a dalším zcela nerozpustným sajrajtem (vložky, tampony, kondomy) neudělala koule jako v kanalizaci Londýna, které vážila 15 tun a byla velká jako autobus. Pozn. celá zpráva zde a zde
I když, alespoň by bylo co ukazovat. V USA se malá města snaží přilákat turisty na kdeco, třeba na největší klubko motouzu, a tak by si Nepomuk mohl vzít příklad. Vždyť turisty lákají nejen věci hezké ...

Obrázek Obrázek Obrázek

JitkaVislikova
Příspěvky: 3
Registrován: 23 úno 2017 23:35
Jméno a příjmení: Jitka Vislíková

Re: voda

Příspěvek od JitkaVislikova » 23 úno 2017 23:40

Chlor je ve sklenici i vidět jako droboučké bublinky, které pomalu stoupají ke hladině a při přičichnutí je cítit chlor jak ve vodě v bazénu.
Jsem teď na dovče v Egyptě, tak odpovím, až se vrátím.

Tereza Švecová

Re: voda

Příspěvek od Tereza Švecová » 12 dub 2017 18:30

Dnes teče voda sice bez zápachu, ale ta barva...to už není ani žlutá, spíše hnědá. Pít se mi to vážně nechce.... :?

Roman Bláha

Re: voda

Příspěvek od Roman Bláha » 12 dub 2017 21:48

Dnes to opravdu byla kvalita vody! Jako už mnohokrát. Může nám někdo z elity na radnici dát k tomu nějaké info? A jaká bude kompenzace? V čem místostarosta koupe děti?

Jirka

Re: voda

Příspěvek od Jirka » 12 dub 2017 21:55

Škoda, že se k tomu nikdo kompetentní nevyjádří. Hrůza dnes, jako ze stoky. Ale jistě zdravotně závadná není, jen zabarvená.. :(

420

Re: voda

Příspěvek od 420 » 12 dub 2017 22:36

k vode by se mel vyjadrit strosta Svec, kdyz je clenem predstavenstva Kanalizace a vodovody Stary Plzenec a.s.

Zamčeno

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů