Nepomucké noviny

Toto je staré diskusní fórum, bez možnosti přidávat příspěvky. Od 01.01.2018 najdete nové diskusní fórum na adrese http://diskuzni-forum.nepomuk.cz/.
Obecná diskuse o městě Nepomuk http://old.nepomuk.eu a dění v něm i blízkém okolí.
Pravidla fóra
Toto je staré diskusní fórum, bez možnosti přidávat příspěvky. Od 01.01.2018 najdete nové diskusní fórum na adrese http://diskuzni-forum.nepomuk.cz/.

Dodržuje Kodex diskutéra http://muj.idnes.cz/dukaty_info.asp?y=s ... kutera.htm. Porušení těchto zásad může mít za následek smazání příspěvku bez předchozího upozornění.

Přihlédněte, prosím, také k Desateru zásad etické a účinné diskuze http://www.agora-praha.cz/page-57/desat ... ne-diskuze.

Chcete upozornit na závadu na veřejném osvětlení, nepořádek na ulici, nedostatky v zimní údržbě atp.? Obraťte se rovnou na technické služby města Nepomuku – e-mail: info.ts@urad-nepomuk.cz, tel.: 606 064 933.
Přicházíte s jiným konkrétním nápadem, připomínkou, věcnou kritikou? Sdělte svůj podnět přímo městskému úřadu! E-mail: posta@urad-nepomuk.cz, tel.: 371 519 711. Děkuje Vám za Váš zájem o naše město!

Nebo použijte Obrázek
Noviny

Nepomucké noviny

Příspěvek od Noviny » 24 lis 2017 00:16

Dobrý večer.

Po přečtení všech, podle mě důležitých vláken, jsem došel k názoru, že otevřu nové vlákno, které bude lépe vystihovat to co mán na srdci.

Kdosi , v jednom příspěvku napsal, že Nepomucké Noviny jsou psané v dikci vedení města. Ač se mi tato myšlenka zpočátku příčila, po jisté době jsem začal tuto tézi, kterou jsem nějaký čas opovrhoval, brát v úvahu. V Nepomuku, který mám velmi rád, se dějí věci, které opravdu stojí za zmínku. Začnu tedy nedávnou minulostí. Odstoupením kontrolního výboru. Možná si to nepomučtí občané ani neuvědomují, ale je to od revoluce, první vedení města, které si neudržilo kontrolní výbor. Co vedlo KV k tak ráznému kroku, že odstoupili? Asi by se měl ptát i redaktor Nepomuckých Novin! Ale žádný článek, žádná chut´ se ptát.

Pak se ptám já: K čemu nám jsou ty Nepomucké Noviny? Když nejsou objektivní a jsou pod cenzurou vedení města!

Ve skrytu své duše doufám v odpověď. Od vedení města a také od redakce Nepomuckých Novin.

Váš Nepomučák.

Ps: Možná se za nějaký ten čas odvážím a podepíši se svým pravým jménem. Ale chce to čas a ten my přeci máme :)

Pavel Motejzík

Re: Nepomucké noviny

Příspěvek od Pavel Motejzík » 24 lis 2017 15:40

Dobrý den,
předpokládám, že pisatel očekává odpověď ode mne, a i když už jsem na stejný dotaz odpovídal zprostředkovaně zhruba před týdnem osobně, odpovím i zde. Omlouvám se, že to bude ve snaze popsat dopodrobna chod redakce poněkud dlouhé…
Obsah novin tvořím na základě Smlouvy o redakční činnosti na živnostenský list, nejsem zaměstnancem úřadu, členy Redakční rady volí celé zastupitelstvo. Mým zaměstnavatelem je Mikroregion Nepomucko, kde pracuji jako manažer a tato práce nijak nesouvisí s tvorbou novin.
Jediný z vedení města, kdo zná obsah novin před tiskem, je místostarosta Pavel Kroupa, který je zároveň i členem Redakční rady. Starosta Jiří Švec je kvůli úvodníku pouze seznámen s hlavními tématy, ale má možnost si celé noviny přečíst vždy až 1. dne v měsíci, jako všichni ostatní. Ani jednou se za poslední 2 roky nestalo, že by buď oni, nebo někdo jiný z vedení města zasáhli do obsahu, nebo mi nařídili, co má a nemá v novinách být.
Plním v rámci smlouvy nejen pro kulturu XY dalších věcí a po odečtení odvodů státu, opotřebení vlastního automobilu pro vyzvedávání a rozvoz novin (paleta má přes 300 kg), používání vlastního telefonu, výpočetní techniky apod. je odměna za noviny spíše symbolická. Hlavní důvod, proč noviny dělám, je tedy ten, že mě to baví. Nad obsahem novin bdí Redakční rada, ve které má svého zástupce také opozice (paní Marušincovou). Redakční rada obdrží všechny texty novin e-mailem kolem 20. v měsíci. Pokud by byl opravdu nějaký tlak, jak popisuje pisatel, rozhodně bych noviny nedělal, nestálo by mi to ani za to.
Pokud se týká rozhovorů (viz jiné vlákno), konkrétně předpokládám, že někomu vadí pravidelný rozhovor se starostou města, žádný jiný rozhovor se neopakoval: Jedná se o můj nápad, ke kterému mě vedly knihy Václava Klause ve smyslu „rok první, rok druhý…“, i když jsem je nikdy nečetl, líbil se mi nápad, aby starosta města každý rok zhodnotil, co se ve městě událo, co nového nás čeká. Osobně ho považuji za toho hlavního, kdo by to měl udělat. Ve zpravodajích okolních měst a obcí hodnotí mnohdy starosta události každý měsíc (např. Spálenopoříčský zpravodaj – vždy dlouhý výčet toho, co se podařilo či chystá). Pokud bude v budoucnu starosta jiný a já stále šéfredaktorem novin, dostane 1x za rok úplně stejný prostor.
V tomto volebním období dostává vůbec poprvé pravidelný prostor také opozice v tzv. tématech měsíce. Nikdy předtím nic podobného nebylo a každý ze zastupitelů (z té či oné strany) si může sáhnout do svědomí, kolikrát ho musím o odpověď urgovat mnohdy i těsně před tiskem novin, kolikrát i přesto nereaguje… Před volbami plánujeme dát všem zastupitelům ještě větší prostor a mít například rubriku s Martinou Krumpholcovou na téma „Splnili zastupitelé svoje sliby?“ (dle rozhovorů, které vedla záhy po volbách). Za velmi důležité zároveň považuji v příštím roce před volbami hodnotící rozhovory se starostou a místostarostou města.
Pokud chce opoziční zastupitel nebo člen výboru zveřejnit nějaký článek, je mu to bez zásahu umožněno (např. nyní bude příspěvek právě o odstoupení kontrolního výboru od členů, kteří rezignovali). Nikdo nemá problém s tím, že se jejich názor otiskne. Ostatně důvod jejich rezignace se objevil už v říjnových novinách na str. 4, a to bez jejich přání či požadavku. Považoval jsem za automatické to zveřejnit.
Jediné, do čeho Redakční rada občas zasáhne, jsou různé kauzy typu „sousedovo listí padá na mojí zahradu, zastupitel se na mě špatně podíval, sousedka nahlas souloží, “, není možné v novinách takové záležitosti řešit, tím spíše v několika číslech novin za sebou. I když věřím, že čtivost novin by tím značně vzrostla. Pokud se již nějaká podobná kauza objeví, většinou trvám na tom, aby zazněl zároveň názor obou stran.
To, že má starosta k novinám důvěru a upřednostňuje je jako komunikační nástroj s občany před jinými městskými médii, mě osobně těší.
Myslím, že noviny mají v současné době určitou prestiž, získaly například Čestné uznání v soutěži Zpravodaj roku 2017, příjem z inzerce je v letošním roce ve výši 272.000 Kč (více než dvojnásobek let minulých), což pokryje náklady na tisk novin, které tak mohou být nadále pro všechny občany zdarma, a zároveň být dostupné v regionu a zvyšovat hodnotu města coby přirozeného centra oblasti.
Samozřejmě nedokáži splnit představy a přání všech, rozhodně nejsem bez chyby a i na novinách je stálo co zlepšovat. Ale o tom, že by mi někdo diktoval, co mám a nemám dělat, to rozhodně není. V případě podnětů a dalších dotazů jsem rád k dispozici na tel. 604 44 24 09, e-mailu noviny@nepomuk.cz či v Rodném domě Aug. Němejce.
Pavel Motejzík – šéfredaktor novin

Noviny

Re: Nepomucké noviny

Příspěvek od Noviny » 28 lis 2017 23:34

Vážený pane Motejzíku.

Děkuji Vám za vyčerpávající odpověď, která byla v až v nevídaném rozsahu. Má výtka nebyla mířena na Vaši osobu. Osobně Vá neznám, ale soudě podle výsledků, kterých jste dosáhl, asi děláte svoji práci dobře a ku prospěchu Nepomuka a okolí.

Ani jsem nečekal, že veřejně někdo přizná sebemenší náznak cenzury. Možná se pletu. Uvidíme co nám tedy nové noviny přinesou za informace.

Vám, pane Motejzíku, děkuji za odpověď a vedení města děkuji za mlčení. Můj příspěvek nebyl vulgární, byl věcný, konkrétní i přímo adresovaný, ale i tak byl ze strany města ignorovaný.

Nepomučák

Uživatelský avatar
Pavel Kroupa
Příspěvky: 152
Registrován: 17 lis 2014 12:38
Bydliště: Nepomuk
Kontaktovat uživatele:

Re: Nepomucké noviny

Příspěvek od Pavel Kroupa » 29 lis 2017 10:15

K reakci Pavla Motejzíka nebylo co dodat. Proto ono "mlčení". Tedy alespoň za mě.

jirkahonda
Příspěvky: 50
Registrován: 28 bře 2015 22:42
Jméno a příjmení: malej chytrej

Re: Nepomucké noviny

Příspěvek od jirkahonda » 29 lis 2017 17:34

Nebylo by možný noviny v *pdf udělat v rozumněji,aby se při čtení nemuselo rolovat do stran a jen číst při posouvání kolečkem?

420

Re: Nepomucké noviny

Příspěvek od 420 » 30 lis 2017 09:24

Mě to přijde rozumné takhle, každou chvíli je nadpis nebo fotka přes obě strany, to by pak nedávalo smysl.
A ta dvojstrana se vejde přece na monitor.

Nepomučák

Re: Nepomucké noviny

Příspěvek od Nepomučák » 05 pro 2017 23:24

Pavel Kroupa píše:
29 lis 2017 10:15
K reakci Pavla Motejzíka nebylo co dodat. Proto ono "mlčení". Tedy alespoň za mě.
Dobry večer.

Dnes, po přečtení nových NN opět přidávám něco do tohoto fóra.

Článek s vysvětlením co vedlo kontrolní výbor k odstoupení mne osobně zklamal, ale alespoň nějaký náznak vysvětlení co se vlastně přihodilo. Od vedení města pouhá alibistická odpověď pana místostarosty se mi jeví jako nedostatečná. Pan starosta s odkrytým hledí dělá, že se ho vlastně nic netýká. Nu což. Je na čase, abychom odkryli hledí i my občané, kteří si tyto " pány " svobodně volíme. Jistě. Za pár měsíců, jak se bude blížit den " D ", bude pan starosta a nejen on, hýřit bujarými příspěvky a budou nás přesvědčovat o " otevřené radnici ". Snad jim na to zase neskočíme. Občané věřte, že ANO, bude líp!!

Nepomučák

Uživatelský avatar
Pavel Kroupa
Příspěvky: 152
Registrován: 17 lis 2014 12:38
Bydliště: Nepomuk
Kontaktovat uživatele:

Re: Nepomucké noviny

Příspěvek od Pavel Kroupa » 06 pro 2017 10:55

Dobrý den,

pokud se ztotožním s obsáhlou reakcí šéfredaktora je to alibismus? Inu, jak myslíte.
Článek o odstoupení KV napsali (bývalí) členové KV, nikdo jim do něj nezasahoval. Kdo jiný by měl jejich důvody vysvětlit lépe?
A, prosím, "odkryjte hledí", když už to zniňujete. Lépe se odpovídá reálným lidem.

hledí

Re: Nepomucké noviny

Příspěvek od hledí » 06 pro 2017 12:10

Ono se tu už několik lidí podepsalo a měli pak jen problémy a házela se na ně špína.

Uživatelský avatar
Pavel Kroupa
Příspěvky: 152
Registrován: 17 lis 2014 12:38
Bydliště: Nepomuk
Kontaktovat uživatele:

Re: Nepomucké noviny

Příspěvek od Pavel Kroupa » 07 pro 2017 09:45

Těžko se snažiti o demokracii, když se lidé bojí zveřejniti svůj názor.

Zamčeno

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti