Autobusová zastávka na náměstí

Toto je staré diskusní fórum, bez možnosti přidávat příspěvky. Od 01.01.2018 najdete nové diskusní fórum na adrese http://diskuzni-forum.nepomuk.cz/.
Obecná diskuse o městě Nepomuk http://old.nepomuk.eu a dění v něm i blízkém okolí.
Pravidla fóra
Toto je staré diskusní fórum, bez možnosti přidávat příspěvky. Od 01.01.2018 najdete nové diskusní fórum na adrese http://diskuzni-forum.nepomuk.cz/.

Dodržuje Kodex diskutéra http://muj.idnes.cz/dukaty_info.asp?y=s ... kutera.htm. Porušení těchto zásad může mít za následek smazání příspěvku bez předchozího upozornění.

Přihlédněte, prosím, také k Desateru zásad etické a účinné diskuze http://www.agora-praha.cz/page-57/desat ... ne-diskuze.

Chcete upozornit na závadu na veřejném osvětlení, nepořádek na ulici, nedostatky v zimní údržbě atp.? Obraťte se rovnou na technické služby města Nepomuku – e-mail: info.ts@urad-nepomuk.cz, tel.: 606 064 933.
Přicházíte s jiným konkrétním nápadem, připomínkou, věcnou kritikou? Sdělte svůj podnět přímo městskému úřadu! E-mail: posta@urad-nepomuk.cz, tel.: 371 519 711. Děkuje Vám za Váš zájem o naše město!

Nebo použijte Obrázek
Uživatelský avatar
Pavel Kroupa
Příspěvky: 152
Registrován: 17 lis 2014 12:38
Bydliště: Nepomuk
Kontaktovat uživatele:

Autobusová zastávka na náměstí

Příspěvek od Pavel Kroupa » 25 bře 2015 21:43

Zde je prostor pro Vaše názory na zastávku na náměstí. Jak skicu od Under Construction Architects, tak na problematiku v celé šíři ...

Viz příspěvek:
http://old.nepomuk.eu/cs/zpravy/autobus ... na-namesti

Uživatelský avatar
Slava P
Příspěvky: 109
Registrován: 18 lis 2014 17:11
Jméno a příjmení: Slavomír Popule
Bydliště: Nepomuk

Re: Autobusová zastávka na náměstí

Příspěvek od Slava P » 26 bře 2015 15:39

Zajímavý návrh, který je rozhodně lepší, než současný stav. Mnozí však dodají, že je to sice lepší, ale zase ne tak, aby se to mělo realizovat. Téměř nikdo nebude mít nic proti tomu, že se čekající lidé nebudou plést do cesty lidem procházejícím, a čekající zas nebudou muset uhýbat procházejícím, a jistě se najde též málo těch, kteří budou mít něco proti ochraně čekajících před deštěm (a částečně před sluncem), ovšem ten tvar, ten bude vyhovovat jen někomu, neboť jak prohlásil již Shakespeare „Krása tkví v oku pozorovatele“.
O vkus se nelze přít, což věděli již v antice, kdy vznikly citáty jako „Quot homines, tot sententiae“ (Kolik lidí, tolik názorů) a „Non omnibus eadem placent“ (Ne všem se líbí totéž) z nichž ve středověku vyšlo přísloví „De gustibus non est disputandum“ (O chuti se nediskutuje, vkus je mimo diskusi), které je v lidové mluvě známo jako „Proti gustu žádný dišputát“.

Já osobně návrhem nadšen nejsem, ale na druhou stranu mi nijak nevadí, takže případné realizaci říkám jasné „ANO“.
Tvar navrhované zastávky mi nejvíce připomíná list rozbalujícího se svitku pergamenu. Obří historická listina vysouvající se ze země a snad odtud přinášející nějaká nová a neznámá fakta o historii svatého Jana a Nepomuku - tak nějak se mi předložený návrh jeví již od prvního pohledu.
Dovolil jsem si svou imaginaci přenést do reality malou úpravou jednoho z obrázků návrhu:

Obrázek Obrázek Obrázek

Závěrem bych měl jednu připomínku k úpravě této strany náměstí. – Myslím, že by nebylo úplně špatné a nelogické udělat (resp. obnovit) chodník vedoucí k bankomatu. Dříve tam byly schody, které až do instalace bankomatu asi nikomu moc nechyběly. Dnes je situace poněkud jiná a já, jako jeden z klientů banky, které bankomat patří, bych chodník na tomto místě uvítal. Pravda, nejsem líný na krok, ale zbytečné obcházení mne irituje a nezastírám, že někdy, zvlášť když v trase obcházení stojí stánky, zamířím k bankomatu přes trávník, což je v tomto případě eufemismus pro značně pošlapaný a za vlhka mírně rozbahněný kus země.

Uživatelský avatar
Pavel Kroupa
Příspěvky: 152
Registrován: 17 lis 2014 12:38
Bydliště: Nepomuk
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobusová zastávka na náměstí

Příspěvek od Pavel Kroupa » 27 bře 2015 13:42

Těší mě, že architektonická skica, podněcuje vznik dalších nápadů, i když asi méně realizovatelných než původní návrh.
Takže radši přejděme k reálným problémům: o chybějícím schodišti u bankomatu víme. Starosta bude se zástupci COOP (které vlastní příslušné pozemky) jednat nejen o zastávce, ale i o těchto schodech.

Hezký víkend!

Uživatelský avatar
Slava P
Příspěvky: 109
Registrován: 18 lis 2014 17:11
Jméno a příjmení: Slavomír Popule
Bydliště: Nepomuk

Re: Autobusová zastávka na náměstí

Příspěvek od Slava P » 27 bře 2015 16:01

Děkuji za odpověď. - Má představa již od počátku není určena k realizaci, jde čistě o to, jak předložený návrh vidím já. Někdo jiný v tom třeba uvidí přední část saní Santa Clause, okapový žlab, rukojeť hole či deštníku atd.; zkrátka, každý se špetkou fantazie v tom může vidět něco jiného.
Jsem rád, že v rámci jednání o autobusové zastávce se bude probírat také problematika kratší cesty k bankomatu.

Též Vám přeji krásný víkend!

Uživatelský avatar
Slava P
Příspěvky: 109
Registrován: 18 lis 2014 17:11
Jméno a příjmení: Slavomír Popule
Bydliště: Nepomuk

Re: Autobusová zastávka na náměstí

Příspěvek od Slava P » 27 bře 2015 19:12

Nejsem architekt ani profesionální grafik, ale dovolil jsem si trochu víc popustit uzdu své fantazii. Možná by na náměstí v Nepomuku mohlo být něco takového ...

V prvním případě jsem použil pár let starý návrh Martina Nečase. Moderní, stylový a elegantní přístřešek z betonu, který je prost jakýchkoli technologií. Jednu stranu zdobí sklo, sedátka jsou z tvrdého dřeva a kovu.

Obrázek Obrázek Obrázek

Ve druhém případě jde o zahraniční návrh „venkovské“ autobusové zastávky (Rural Bus Stop), která využívá solární energii a je ze dřeva.

Obrázek Obrázek

Třetí je návrh Oscara Niemeyera, známého brazilského architekta. Zajímavostí je, že v době tvorby návrhu mu bylo již 101 let (dožil se téměř 105).

Obrázek

Na závěr, jen pro zajímavost, přidávám starší obrázek betonové autobusové zastávky v jedné ze zemí bývalého Sovětského svazu.

Obrázek

jirkahonda
Příspěvky: 50
Registrován: 28 bře 2015 22:42
Jméno a příjmení: malej chytrej

Re: Autobusová zastávka na náměstí

Příspěvek od jirkahonda » 28 bře 2015 22:59

Než vymýšlet podobný chujoviny a kraviny podoby zastávky,nebylo by lepší zbudovat zastávku,která bude sloužit čekajícím?
Chránit je před rozmary počasí?
Což by zastávka a její zastřešení vlastně mělo dělat.
A než dělat zastávku před školou,radši oprášit starý a bývalý zastávky pro autobusy,kde před 35ti lety nebyly žádný krytý prostory pro čekající děti ze školy na autobus a taky jsme tam vydrželi čekat :-)
Jak vidno,je jedno,kdo a z jaký strany je na "obci".Nepomuk pořád vede v množství a provedení předražených kravin a blbostí,který nejsou občanům ku prospěchu.

Uživatelský avatar
Pavel Kroupa
Příspěvky: 152
Registrován: 17 lis 2014 12:38
Bydliště: Nepomuk
Kontaktovat uživatele:

Re: Autobusová zastávka na náměstí

Příspěvek od Pavel Kroupa » 30 bře 2015 08:16

Vážený pane,
autobusová zastávka je opravdu maličkost. Tahle ale má stát na nejdůležitějším veřejném prostranství ve městě, tak si snad trochu pozornosti zaslouží. Chceme, aby proběhla opravdu veřejná diskuze, aby na podobě a umístění zastávky byla většinová shoda - a ne že se něco "předraženého" vybuduje a až pak zjistí všichni jaká je to "kravina". Proto nejdřív skica, studie. Potom anketa, debata, kritika. Až nakonec projekt. A ne opačně.
Zastávka je jen takový neškodný drobeček, zkouška před většími projekty, které by také měly být řešeny od počátku tímto otevřeným způsobem.
A mimochodem: celé se to řeší kvůli "ochraně před rozmary počasí". Pokud by po ní cestující nevolali, nezabývali bysme se tím.

Roman Bláha

Re: Autobusová zastávka na náměstí

Příspěvek od Roman Bláha » 30 bře 2015 23:02

Vážený pane, jestli se o všem bude sáhodlouze, široce, diskutovat, nikdy se nic neudělá. To pořadí vidím skica, studie, anketa, debata, kritika, následně úprava skicy, úprava studie, znovu anketa a volby. Realizace se mi tam nevešla

Jan Balvan

Re: Autobusová zastávka na náměstí

Příspěvek od Jan Balvan » 31 bře 2015 09:52

Lépe pomalu a dobře než rychle a blbě.

Petra

Re: Autobusová zastávka na náměstí

Příspěvek od Petra » 02 dub 2015 20:13

Co takhle se zamyslet nad konceptem celého náměstí a doplnit zastávku,než udělat superachitektonickou zastávku a dodělávat podle ní náměstí??Čili postavit běžnou funkční a levnou zastávku?

Zamčeno

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 hostů