hotel Dvorec

Toto je staré diskusní fórum, bez možnosti přidávat příspěvky. Od 01.01.2018 najdete nové diskusní fórum na adrese http://diskuzni-forum.nepomuk.cz/.
Obecná diskuse o městě Nepomuk http://old.nepomuk.eu a dění v něm i blízkém okolí.
Pravidla fóra
Toto je staré diskusní fórum, bez možnosti přidávat příspěvky. Od 01.01.2018 najdete nové diskusní fórum na adrese http://diskuzni-forum.nepomuk.cz/.

Dodržuje Kodex diskutéra http://muj.idnes.cz/dukaty_info.asp?y=s ... kutera.htm. Porušení těchto zásad může mít za následek smazání příspěvku bez předchozího upozornění.

Přihlédněte, prosím, také k Desateru zásad etické a účinné diskuze http://www.agora-praha.cz/page-57/desat ... ne-diskuze.

Chcete upozornit na závadu na veřejném osvětlení, nepořádek na ulici, nedostatky v zimní údržbě atp.? Obraťte se rovnou na technické služby města Nepomuku – e-mail: info.ts@urad-nepomuk.cz, tel.: 606 064 933.
Přicházíte s jiným konkrétním nápadem, připomínkou, věcnou kritikou? Sdělte svůj podnět přímo městskému úřadu! E-mail: posta@urad-nepomuk.cz, tel.: 371 519 711. Děkuje Vám za Váš zájem o naše město!

Nebo použijte Obrázek
Zamčeno
Marek Baroch

Re: hotel Dvorec

Příspěvek od Marek Baroch » 01 pro 2016 13:36

Dobrý den,
k předchozímu příspěvku ohledně návrhu rozpočtu města Nepomuk pro rok 2017 uvádím:

a) rozpočtovaná částka 10mil. Kč označená v návrhu rozpočtu jako "Rekonstrukce hotelu Dvorec" - jde o částku pokračující investici související s realizací projektu na Komunitní dům pro seniory;

b) rozpočtovaná částka 1mil. Kč označená v návrhu rozpočtu jako "Sál + hostinec Dvorec - nádraží" - jde o zavedení nové investice tak, aby mohla být co nejdříve realizována rekonstrukce sál a restaurace, nejde tedy o částka k vyrovnání s bývalým nájemcem. Tato částka se sice může jevit jako nízká, ale nic to nemění na tom, že vedení města považuje tuto investic za jednu z priorit. Nutno si uvědomit, že v případě rozpočtu jde o jakýsi předpoklad investice, jestli se pak investice realizují a v jaké výši, je věc další. Není-li rozpočtovaná částka dostačující, zastupitelstvo může rozhodnout o navýšení finančních prostředků formou tzv. rozpočtového opatření.

S pozdravem
Marek Baroch

JDD

Re: hotel Dvorec

Příspěvek od JDD » 01 pro 2016 15:05

Děkuji za odpověď, pane Barochu

Dvorečák

Re: hotel Dvorec

Příspěvek od Dvorečák » 25 pro 2016 16:03

Dobré sváteční odpoledne.

Měl bych na pana Barocha, co by reagujícího v tomto vláknu a zároveň radního, dotaz. Začíná se mezi lidmi hovořit o tom, že panu Lukešovi byla vyplacena jednorázová náhrada za odstoupení od nájemní smlouvy Hotelu Dvorec v částce 1.500.000,- Kč!!! Pokud tomu tak opravdu je, zajímalo by mne na základě čeho byla tato částka stanovena, kdo ji odsouhlasil a proč o tom na žádném zastupitelstvu nepadlo ani slovo! To si opravdu Rada dělá co chce?


Děkuji za odpověď.

Občan Dvorce.

Hezké svátky



Dvorečák

Re: hotel Dvorec

Příspěvek od Dvorečák » 26 pro 2016 16:15

Dobrý den.

Děkuji Čtenáři za odpověď a odkazy. Přečetl jsem si "Dohodu" a z ní vyplývá jen to, že se obě strany dohodly. Bohužel nikde není nájemní smlouva, podle které bychom mohli dovozovat závěry z "Dohody". Netuším co se skrývá za v dohodě zmiňovanou částkou 2,5 milionu Kč. Pokud "zhodnocení předmětu nájmu", které společnost LD production s.r.o. provedla, obsahuje pouze stavební práce a materiál, je deklarovaná částka přinejmenším zarážející. Měl jsem možnost za vedení minulého zastupitelstva několikrát navštívit společenský sál, a to u příležitosti Zasedání zastupitelstva, které se v prostorách Dvoreckého hotelu konala a investici v uvedené hodnotě jsem neviděl. Možná to bylo tím, že prostory tato společnost nechala opět zdevastovat a tím i zmiňovanou investici prošustrovat, ale od toho by měla být právě Rada Města Nepomuk, která má možnost využít znalce ve stavebnictví či Radou zřízenou Stavební komisi, aby zhodnotila výchozí a současný stav objektu. Žádné takové závěry či odhady jsem neviděl a dle mého ani neexistují. Či se pletu?

Pokud se nepletu nájemce je povinen s najatým majetkem hospodařit s péčí řádného hospodáře, a tak by se měla chovat i Rada Města Nepomuk! Nejen, že rozhoduje o veřejných prostředcích náš všech, ale rozhoduje kam tyto prostředky budou investovány.

Rád bych vyzval členy Finančního výboru, aby uvedenou transakci prověřili a dále členy Kontrolního výboru, aby prověřili usnesení Rady, kterým Rada rozhodla, bez vědomí zastupitelstva, o uzavření "Dohody a proplacení částky přesahující 1.200.000,-Kč. Alespoň budou mít oba dva výbory možnost vykázat nějakou faktickou činnost a ne jen opakovat, že vše je OK.


Možná v tomto případu vidím něco jiného než-li opravdu je, ale osobně znám mnohem více možností a a lepších investic za více než milion Korun Českých, které mohou sloužit nám všem. Dvorec by to rozhodně potřeboval.

Přeji hezký zbytek roku 2016.

Občan Dvorce

f holub

Re: hotel Dvorec

Příspěvek od f holub » 26 pro 2016 18:06

Dobrý sváteční večer,
je velkou škodou pro město Nepomuk ,že se takto fundovaní a věci znalí občané neumí podepsat ,popřípadě nejdou do voleb do zastupitelstva.
Nebo opozice začala bojovat o přízeň voličů?

Dvorečák

Re: hotel Dvorec

Příspěvek od Dvorečák » 26 pro 2016 20:47

Dobrý večer pane Holube.

Váš syn někdy v roce 2014 těsně před komunálními volbami napsal: Nechceme politikaření na lokální úrovni. Politiku nechme politikům!" Omlouvám se za případnou odchylku ve výroku, ale myslím si, že smysl mnou požité věty či vět, vystihuje použitý výrok na slavnostně otevřeném fóru webu SNK. A jak bylo toto fórum rychle otevřeno (asi za tím účelem, který zmiňujete na konci Vašeho příspěvku) také tak rychle bylo zavřeno.

Pane Holube, pokud se jako jeden z radních zmůžete jen na odpověď výše, pak jste mne jako občana velmi zklamal a dosti to vystihuje stav, který na radnici panuje. Od aktuálního problému okamžitě přejít k politice a odvrátit tím pozornost od aktuální otázce. A není to o Opozici či Koalici. Tyto dvě slova vystihují mnoho a nic. Je jen na každém z nás co si pod tím představit. Například já si představuji....., ale co bych to sem tahal. Dle Vašich slov mám jít do komunálních voleb. Třeba se Vaše přání splní. Uvidíme. Je to ještě daleko. No pro někoho daleko a pro někoho blízko, že?

PS.: Opravdu nemám odvahu se nyní podepsat, a to z jistých osobních důvodů. Ono se není čemu divit. Ten kdo si veřejně stěžoval a měl tu odvahu se podepsat, byl vždy také veřejně linčován :). Nikdo z veřejných činitelů moc nereagoval a přihlížel jak so ho anonymové užívají. Je velmi lehké, co by radní napsat svému kritikovi : podepiš se! Ale je velmi těžké ustát, co by kritik linčování všech rádoby anonymů :).

Pane Holube, vážím si toho, že jste reagoval. Nicméně nemohu souhlasit s Vaším názorem. Tedy Vysvětlení jste vlastně nepodal, jen jste mne, Občana Dvorce, vyzval abych šel do voleb a trochu ze mne udělal někoho, kým nejsem. Nevadí. Zkusíme druhé kolo. Zkusíte mně odpovědět na otázky uvedené v mém předchozím příspěvku?

Děkuji

Občan Dvorce

čtenář

Re: hotel Dvorec

Příspěvek od čtenář » 26 pro 2016 21:32

vazeny Dvorecaku,
castka 2.5mio korun je ze smlouvy z roku 2005, ta zrejme na webu neni. najemce tuto castku proinvestoval na rekonstrukci salu a restaurace. pamatujete na vyboulene parkety, opadane omitky, v miste dnesni restaurace byvala chodba se satnou atd.
predpokladam ze vynalozene prostredky musel tehdy dolozit.

co se vyrovnani tyce, pan starosta Svec nejednal o vyrovnani ze svych pohnutek, nybrz na zaklade povereni zastupitelstvem mesta Nepomuk USN-Z3-289/2016 ze dne 22.9.2016.

Dvorečák

Re: hotel Dvorec

Příspěvek od Dvorečák » 26 pro 2016 22:37

Dobrý večer ještě jednou.

Omlouvám se Čtenáři, že jsem se nevyjádřil přesně. To jsem opravdu nechtěl. Věřím, že radní jsou nezávislí a budou reagovat i na Vaše příspěvky, protože např. jak uvádíte, že zastupitelstvo pověřuje Radu Města usnesením : USN-Z3-289/2016, tak tam nikde není, že zastupitelstvo pověřuje Radu k vyplacení 1.2 milionu. Možná, že zastupitelstvo bylo chybně informováno o nastalé situaci, jako si dovolím tvrdit i v mnoha jiných případech. Viz video z veřejného zastupitelstva konaného 23.6.2016, kdy pan radní Baroch mylně informoval zastupitele o majetkových poměrech manželů Michkových. Kdy tvrdil, že pozemky, které město nutně potřebuje vykoupit z důvodu plánované zástavby, byly zakoupeny před více než....... a hle byly zakoupeny panem Michkem za tohoto vedení v minulém roce. Divné. Proč by pan Baroch lhal, proč by si toto zastupitelé neověřili, natož radní .... viz odkaz a důkaz na webu : https://www.youtube.com/watch?v=4Gi_ktO ... e=youtu.be či na stránkách města Nepomuk. Aby nemuseli čtenáři tohoto fóra poslouchat celý záznam stačí si záznam pustit od 1:52:44 a pak si vše ověřit na stránkách katastru nemovitostí.

Dál ať si o tom všem udělá obrázek každý sám.

Občan Dvorce

Zamčeno

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host