chodník a osvětlení, přechod ke hřbitovu

Toto je staré diskusní fórum, bez možnosti přidávat příspěvky. Od 01.01.2018 najdete nové diskusní fórum na adrese http://diskuzni-forum.nepomuk.cz/.
Obecná diskuse o městě Nepomuk http://old.nepomuk.eu a dění v něm i blízkém okolí.
Pravidla fóra
Toto je staré diskusní fórum, bez možnosti přidávat příspěvky. Od 01.01.2018 najdete nové diskusní fórum na adrese http://diskuzni-forum.nepomuk.cz/.

Dodržuje Kodex diskutéra http://muj.idnes.cz/dukaty_info.asp?y=s ... kutera.htm. Porušení těchto zásad může mít za následek smazání příspěvku bez předchozího upozornění.

Přihlédněte, prosím, také k Desateru zásad etické a účinné diskuze http://www.agora-praha.cz/page-57/desat ... ne-diskuze.

Chcete upozornit na závadu na veřejném osvětlení, nepořádek na ulici, nedostatky v zimní údržbě atp.? Obraťte se rovnou na technické služby města Nepomuku – e-mail: info.ts@urad-nepomuk.cz, tel.: 606 064 933.
Přicházíte s jiným konkrétním nápadem, připomínkou, věcnou kritikou? Sdělte svůj podnět přímo městskému úřadu! E-mail: posta@urad-nepomuk.cz, tel.: 371 519 711. Děkuje Vám za Váš zájem o naše město!

Nebo použijte Obrázek
Jiri Svec

Re: chodník a osvětlení, přechod ke hřbitovu

Příspěvek od Jiri Svec » 18 bře 2016 07:22

Pane kolego, děkuji za Vaše informace, použijeme je v NN. Švec J.

Semerád

Re: chodník a osvětlení, přechod ke hřbitovu

Příspěvek od Semerád » 26 říj 2016 11:03

Dobrý den, zajímá mě, jak pokročilo plánování prodloužení chodníku a osvětlení od kruhového objezdu u pyramidy dále k normě? s nastupující zimou, deštěm a brzkou tmou se tudy dá chodit zase o něco hůř než přes léto... psali jste, že je to plánováno s rekonstrukcí normy, pohnulo se to tedy někam kupředu? a ten přechod směrem na hřbitov by stál tak za uvážení, provoz na hlavní silnici je stále hustší a její přecházení tím nebezpečnější, hlavně za šera, kdy chodec není ani vidět. Většina obcí směrem na PLzeň je při hlavní silnici dobře osvětlena, Nepomučtí by si to také zasloužili. Předem děkuji za odpověď.

jiri svec

Re: chodník a osvětlení, přechod ke hřbitovu

Příspěvek od jiri svec » 27 říj 2016 11:58

Dobrý den,
u NORMY se projektuje kruhová křižovatka s přislušenstvím k UNIBRICKu.
Projekt má být hotov do konce 12/2016. Finance cca do 20 milionů ŘSD přislíbylo na r. 2018,
kdy proběhne ve spolupráci s Městem Nepomuk ( kanalizace, chodníky, osvětlení) stavební realizace.
Samozřejmostí je i napojení silnice na hřbitov a luxusnější výjezd IZS přes kruhovou křižovatku, kterou
podporuje i stanovisko krajského dopravního rady PČR i západočeská odnož ŘSD. Švec Jiří.

ovčan

Re: chodník a osvětlení, přechod ke hřbitovu

Příspěvek od ovčan » 27 říj 2016 14:28

Pane starosto,
neslibovala vaše koalice ve svém povolebním prohlášení "větší informovanost a zapojení občanů do rozhodování; zodpovědné hospodaření s městským rozpočtem; promyšlenou přípravu a kvalitní realizace investičních akcí a strategické plánování územního rozvoje s ohledem na dlouhodobé zájmy města"? A teď se dozvídáme o investiční akci za 20 miliónů, která má být po projektové stránce hotová už za měsíc, z tohoto fóra!
Kde máte to vaše komunitní plánování, zapojování občanů, demokratickou diskuzi a vůbec nějakou informovanost?
K čemu jsou ty vaše komise, nové noviny a ankety, když o největší investiční akci v roce 2018 se dovídáme jen tak mimoděk a zřejmě bez jakékoliv možnosti ji ovlivnit?
Je to furt stejné, jen nám lžete!

ten

Re: chodník a osvětlení, přechod ke hřbitovu

Příspěvek od ten » 27 říj 2016 15:09

Všichni mi lhali, všichni mi lhali,
blázna si ze mne dělali.
Přede mnou citem se rozplývali,
za zády se mi vysmáli.

žurnály, básníci, učenci lhali
po léta za nos mě vodíce,
muži mi lhali a ženy mi lhaly.
ženy ty lhaly mi nejvíce.

F.Gellner

... nechť Vás utěší, že v tom aspoň nejste sám, ovčane.

Uživatelský avatar
Slava P
Příspěvky: 109
Registrován: 18 lis 2014 17:11
Jméno a příjmení: Slavomír Popule
Bydliště: Nepomuk

Re: chodník a osvětlení, přechod ke hřbitovu

Příspěvek od Slava P » 28 říj 2016 11:57

Neberu nikomu jeho názory a postoje, ale já se ke kritice pana starosty a vedení města rozhodně nepřipojím, ba právě naopak. Nevím proč by mělo město informovat občany o projektu, který ještě není hotový (není jistá realizace) a město není jeho autorem a ani majoritním investorem.
Větší část pozemků, kde bude stavba probíhat, nepatří městu, ale jiným subjektům. Silnici vlastní Ředitelství silnic a dálnic ČR, okolní pozemky, kudy by vedl chodník, vlastní mj. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, Unibrick s.r.o., a malý pruh vlastní také Římskokatolická farnost - arciděkanství Nepomuk (vlastník většiny pozemků na protější straně silnice od Reginy / Unibricku až ke hřbitovu). Trávníky v okolí Normy patří Nepomuku, parkoviště a příjezdové cesty pak vlastní Leoš Prokopec z Prahy (od června 2016, předtím byl vlastníkem Státní pozemkový úřad), kterému také patří samotná budova diskontu Norma.
Pokud to správně chápu, tak 20 milionů do stavby vloží ŘSD, tedy stát, a ne město Nepomuk. Město bude dělat jen sekundární část, která není nezbytná z pohledu provozu na hlavní silnici, ale je důležitá a potřebná z pohledu města a jeho občanů (chodníky, osvětlení, kanalizace).

Jestliže se někdo o celou situaci opravdu zajímá, umí hledat a ne jen anonymně kritizovat, pak na stránkách ŘSD může najít jedinou hotovou studii týkající se Nepomuku a okolí. Nicméně, stále je to jen studie s několika variantami, která se může, ale nemusí, realizovat.
Detailní informace o studii jsou k dispozi zde: https://www.rsd.cz/wps/portal/web/mapa- ... 941f098f9d

Občan X

Re: chodník a osvětlení, přechod ke hřbitovu

Příspěvek od Občan X » 28 říj 2016 15:33

Já bych řekl, že starosta Švec se prostě bál vyjít s celou věcí na veřejnost dokud nebudou jisté peníze na stavbu. Teď když mu to na beton přislíbili (tvrdost závazku zdůraznil ypsilonem), tak to mohl pustit ven.
Jeslit nemám sklerózu, tak už někdy na začátku roku 2014 tehdejší starosta Kovář říkal, že kruháč u Normy se bude muset postavit tak jako tak, protože je tam odbočka k hasičům a je to v plánu konceptu nového dopravního řešení.
A Švec, tehdá jenom zastupitel, povídal něco v tom smyslu, že město sice kružák jednou postavit musí, ale pokud na to nebudou peníze, tak ho nikdo nemůže nutit. A teď prachy budou, tak se holt začne stavět ...

Uživatelský avatar
Slava P
Příspěvky: 109
Registrován: 18 lis 2014 17:11
Jméno a příjmení: Slavomír Popule
Bydliště: Nepomuk

Re: chodník a osvětlení, přechod ke hřbitovu

Příspěvek od Slava P » 28 říj 2016 15:44

Sklerózu nemáte, vámi popsané dění zachytil "Region pod lupou" v článku z března 2014:
http://www.regionpodlupou.cz/2739-zusta ... ezce.xhtml

Semerád

Re: chodník a osvětlení, přechod ke hřbitovu

Příspěvek od Semerád » 09 říj 2017 11:00

Dobrý den, chci se zeptat zda platí výstavba kruhového objezdu u normy v roce 2018 a s tím plánovaný chodník od Unibricku k Normě? Přijde mi, že plánů je mnoho, realizací pomálu. Myslím obecně ve měste, ne jen zmiňované místo. Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Zamčeno

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti