Odstupné

Toto je staré diskusní fórum, bez možnosti přidávat příspěvky. Od 01.01.2018 najdete nové diskusní fórum na adrese http://diskuzni-forum.nepomuk.cz/.
Obecná diskuse o městě Nepomuk http://old.nepomuk.eu a dění v něm i blízkém okolí.
Pravidla fóra
Toto je staré diskusní fórum, bez možnosti přidávat příspěvky. Od 01.01.2018 najdete nové diskusní fórum na adrese http://diskuzni-forum.nepomuk.cz/.

Dodržuje Kodex diskutéra http://muj.idnes.cz/dukaty_info.asp?y=s ... kutera.htm. Porušení těchto zásad může mít za následek smazání příspěvku bez předchozího upozornění.

Přihlédněte, prosím, také k Desateru zásad etické a účinné diskuze http://www.agora-praha.cz/page-57/desat ... ne-diskuze.

Chcete upozornit na závadu na veřejném osvětlení, nepořádek na ulici, nedostatky v zimní údržbě atp.? Obraťte se rovnou na technické služby města Nepomuku – e-mail: info.ts@urad-nepomuk.cz, tel.: 606 064 933.
Přicházíte s jiným konkrétním nápadem, připomínkou, věcnou kritikou? Sdělte svůj podnět přímo městskému úřadu! E-mail: posta@urad-nepomuk.cz, tel.: 371 519 711. Děkuje Vám za Váš zájem o naše město!

Nebo použijte Obrázek
dvoreckej

Odstupné

Příspěvek od dvoreckej » 01 lis 2016 22:22

Dobrý den,
jestli to chápu správně z novin , tak město Nepomuk bude odškodňovat bývalého provozovatele "hotelu Dvorec", že už nebude provozovat nerentabilní podnik. Tleskám. Asi "Netušil" že má takovou super smlouvu.

f holub

Re: Odstupné

Příspěvek od f holub » 02 lis 2016 08:51

Před lety ,v době kdy hotel byl ruinou jsme udělali s bývalým provozovatelem a jeho společníkem smlouvu,kde veškeré náklady na opravu platili oni a částka za opravu byla rozpočítána do doby ,kterou si oni ,chcete-li odbydlí.Jelikož nevyčerpali (neodbydleli) celou částku ,muselo dojít k dorovnání,ze kterého se odečetly náklady ,které budou nutné k opravám jimi zanedbané údržby.
Takže ne ,,odškodnění´´,ale dorovnání .Ale to jste asi Netušil.

pozorovatel

Re: Odstupné

Příspěvek od pozorovatel » 10 lis 2016 10:35

To byl asi Václav !

Odstupné

Re: Odstupné

Příspěvek od Odstupné » 21 srp 2017 21:23

f holub píše:
02 lis 2016 08:51
Před lety ,v době kdy hotel byl ruinou jsme udělali s bývalým provozovatelem a jeho společníkem smlouvu,kde veškeré náklady na opravu platili oni a částka za opravu byla rozpočítána do doby ,kterou si oni ,chcete-li odbydlí.Jelikož nevyčerpali (neodbydleli) celou částku ,muselo dojít k dorovnání,ze kterého se odečetly náklady ,které budou nutné k opravám jimi zanedbané údržby.
Takže ne ,,odškodnění´´,ale dorovnání .Ale to jste asi Netušil.
Vážený pane Radní.

S velkým údivem jsem si přečetl Vaši odpověď a mám na Vás osobní dotaz. Šlo o podcenění situace čili amatérizmus či o záměr ať to stojí co to stojí????

Technik města, který myslím spadá pod Vás, uvedl: Hotel byl v horším stavu než se zpočátku zdálo. Jinými slovy. Město vyplatilo nájemci "neodbydlenou část investice" ve výši 1.3 milionu a přitom byl Hotel v horším stavu než před investicí nájemce!

Děkuji za odověď.

f holub

Re: Odstupné

Příspěvek od f holub » 22 srp 2017 08:28

Milé odstupné,
čtěte prosím pozorněji.
Tvrzení že hotel byl v horším stavu než před investicí nájemce nikdo neřekl,to je Vaše tvrzení.
Nevím kolik je Vám let ,co si ohledně stavu hotelu z roku 2002 pamatujete,ale mám z Vašeho příspěvku pocit že jste buďto mladší ročník ,
anebo jste jedním z mých,,příznivců´´
Opravy na hotelu jsem se snažil dělat ,tak jak bych je dělal na svém majetku,tudíž pořádně.
Když například měli být vyměněny opotřebované podlahy ,udělali jsme sondy do podloží,aby bylo jisté že izolace jsou v dobrém stavu,
izolace z šedesátých let minulého století měli už své za sebou a proto jsme tyto vrstvy vykopali a udělali nové vrstvy.
Nenechám lepit nové parkety na mizerný podklad,to samé platí i o topení,vodě a ostatním.
To je příčina vzniku vícenákladů při opravách .
Pokud tento postup popisujete slovy,ať to stojí co to stojí ,popřípadě mým amaterismem,budiž.
Vše bylo děláno s ohledem na snížení provozních nákladů a pro další bezproblémový provoz tohoto zařízení.

















´dto mladší ročník,nebo

Odstupné

Re: Odstupné

Příspěvek od Odstupné » 23 srp 2017 19:49

Dobrý večer.

Děkuji vám pane Holube za odpověď. Je to ze strany vedení města vzácnost. A mnohdy jde i o rozumné dotazy, na které nikdo nereaguje.

Hezky jste mi vysvětlil důvody vícenákladů, ale ja jsem se neptal na náklady na opravy, ale na důvod vyplaceného odstupného. Na to jste mi neodpověděl. Tedy odpověděl pouze okrajově.

Nepamatuji si stav hotelu z roku 2002, ale jasně si vybavuji stav z minulého roku, který byl žalostný.

Nedovedu si představit, že stav z minulého roku byl oceněn částkou vyplacenou nájemci.

Jistě ke svému tvrení máte důkazy, např. fotodokumentaci z roku 2002. Můžete je zveřejnit? Dále rozsah stavebních prací nájemce?

Děkuji. Vaše odstupné.

f holub

Re: Odstupné

Příspěvek od f holub » 24 srp 2017 07:55

Dobrý den,
asi jsem osel,ale to jsem z Vašeho příspěvku nepochopil.
Důvod vyplacení je to že žijeme v právní společnosti,kde se smlouvy dodržují.
Všechny částky týkající se jakýchkoliv nákupů ,prodejů či jiných transakcí s majetkem města nejsou vycucané z palce,
ale všechna rozhodnutí v Radách ve kterých jsem za tři volební období byl vychází ze znaleckých posudků znalců v daném oboru.
Jelikož nejsem členem žádného fotografického kroužku a focení všech mých životních zážitků není mým koníčkem,
nemohu Vám bohužel poskytnout fotky z hotelu 2002.ale posudky .smlouvy a podobné dokumenty k tomuto případu jsou uloženy na radnici.

Je to tak

Re: Odstupné

Příspěvek od Je to tak » 24 srp 2017 13:18

Pacta sunt servanda (smlouvy se mají dodržovat), a to i v případech, kdy je to pro někte­rou ze smluvních stran nevýhodné, tak praví Ústavní soud ČR!

Ústavní soud ve své rozhodovací praxi opakovaně připomíná fundamentální význam zásady "pacta sunt servanda" (smlouvy se mají dodržovat), respektive zásady autonomie vůle v soukromoprávních vztazích. Tato zásada se řadí mezi základní přirozenoprávní normy a je též součásti ústavního principu právní jistoty a ochrany důvěry účastníků právních vztahů v právo, jež náleží mezi základní znaky právního státu.

Dotaz

Re: Odstupné

Příspěvek od Dotaz » 01 zář 2017 20:03

Mě by zajmalo jestli by jste na vlastním majetku nechal udělat novou fasádu a pak ji celou nechat zesr*t vlaštovkama. Jako je teď hotel.

f holub

Re: Odstupné

Příspěvek od f holub » 02 zář 2017 08:38

Dobrý den,
nepovažuji se úplného osla,ale abych byl tak chytrý,abych dokázal chytit vlaštovku v letu,to zas ne.
Nechceme-li narazit na ornitologa dřív než před volbama ,musíme nechat vlaštovky hnízdit a věc řešit až odletí.
Pokud se týká mého majetku ,měl jsem také podobný problem,hned po nové fasádě začali vlaštovky lepit hnízda,ač tam nikdy předtím nic nebylo.

Zamčeno

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti